eReport.sk
škola
Ilustračné foto: tasr

Bratislavský kraj plánuje zrušiť tri stredné školy: V rámci optimalizácie sa spoja do jednej


Bratislavský samosprávny kraj (BSK) plánuje zrušiť tri stredné školy a vytvoriť jednu spojenú školu. Zmeny sa majú realizovať k septembru tohto roka. Pre TASR to uviedla hovorkyňa kraja Lucia Forman v reakcii na zámer rezortu školstva optimalizovať sieť stredných škôl.

,,Všetky strategické zámery sú pomenované v schválenej Regionálnej stratégii výchovy a vzdelávania v stredných školách v BSK na obdobie 2023 – 2026,“ priblížila s tým, že proces v kraji už začal a je dlhodobý.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Juraj Blanár
  2. Na Islande havaroval autobus s českými turistami
  3. Novozvolený prezident Peter Pellegrini
  4. Predsedníčka Európskej komisie Ursula Von der Leyenová

V aktuálnej situácii

Podotkla, že v aktuálnej situácii nie je najväčší problém sieť škôl v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti. Za významnejší problém považuje nedostatok kvalifikovaných zamestnancov a modernizačný dlh na budovách. Rovnako aj legislatívu, ktorá podľa hovorkyne nereflektuje na aktuálne potreby a spomaľuje proces zavádzania zmien, experimentov či uplatňovania odborníkov z praxe.

Minister školstva Tomáš Drucker (Hlas-SD) oznámil zámer optimalizovať sieť stredných škôl. Menšie školy by sa mohli spájať do väčších celkov, ktoré by mali spoločné manažmenty, dokázali sa zjednocovať v plánoch vzdelávania, mať spoločných odborných zamestnancov či nadväzovať partnerstvá so zamestnávateľmi.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bratislavský kraj plánuje zrušiť tri stredné školy: V rámci optimalizácie sa spoja do jednej

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne