eReport.sk
Na ilustračne snímke hasiči odčerpávajú vodu so zaplavenej Bajkalskej ulice pod Prístavným mostom po búrke a silnom daždi v Bratislave. Foto: TASR

Bratislavou sa prehnala intenzívna búrka. Auto skončilo v koľajisku, zasahovali hasiči

BRATISLAVA Bratislavu zasiahla v sobotu večer intenzívna búrka. Jej následky musia aktuálne na niektorých miestach Bratislavského kraja odstraňovať aj hasiči. Pre TASR to potvrdil Marián Bugár z Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR Bratislavy. 

Hasiči odstraňujú najmä popadané stromy či odstraňujú iné škody po búrke. Meteorológovia upozorňujú, že búrkový systém spojený so studeným frontom, ktorý postúpil na západné Slovensko je rozsiahly a siaha až po Jadran.

Museli prerušiť prevádzku MHD

V týchto chvíľach musia v Bratislave a jej okolí zasahovať aj pri iných udalostiach, ako je záchrana turistu v okrese Malacky, ktorý spadol do rokliny.

„Máme aj jeden technický zásah v Bratislave pre auto, ktoré vbehlo do koľajiska električky,“ spresnil Bugár. Dopravný podnik Bratislava informoval, že pre spadnutý strom musela byť na istý čas prerušená aj premávka MHD na Devínskej ceste v hlavnom meste.

Búrkový systém je rozsiahly, varujú meteorológovia

Pred výskytom búrok s krúpami upozorňuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahu 1. stupňa pre západné a stredné Slovensko. Meteorológovia informujú, že búrkový systém spojený so studeným frontom, ktorý postúpil na západné Slovensko je rozsiahly.

„Siaha od Myjavska až po Jadran. V najbližších hodinách sa bude presúvať ďalej na severovýchod a ovplyvní počasie na väčšine územia Slovenska. Lokálne je sprevádzaný prívalový dažďom a silným nárazovým vetrom,“ uviedol SHMÚ na sociálnej sieti.

Zdroj: tasr, ilustračné foto: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bratislavou sa prehnala intenzívna búrka. Auto skončilo v koľajisku, zasahovali hasiči

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php