eReport.sk
Moderný trolejbus, nákup 50 trolejbusov
Moderný trolejbus v uliciach Bratislavy, foto:tasr

Bratislava nakúpi moderné trolejbusy: Spríjemniť by vám mali každodennú cestu do práce

V uliciach hlavného mesta by už čoskoro mali jazdiť hybridné trolejbusy. Dopravný podnik Bratislava (DPB) sa rozhodol urobiť nákup a vyhlásil verejné obstarávanie na 50 trolejbusov, ktoré jazdia časť trasy pod trolejovým vedením a časť na trakčné batérie.

Obstarávanie pozostáva z troch zákaziek v celkovej hodnote viac ako 45 miliónov eur. Zákazky budú financované z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra z fondov Európskej únie. Všetky vozidlá budú moderné, nízkopodlažné, klimatizované, na časti trasy budú premávať pod trolejovým vedením a časť na trakčné batérie, ktoré sa budú dobíjať z trolejovej siete.

Nové moderné trolejbusy by mali bežnému občanovi spríjemniť cestu do práce – Foto: tasr

Prvou zákazkou DPB je obstaranie 16 hybridných 24-metrových, trojčlánkových megatrolejbusov s kapacitou minimálne 160 cestujúcich.

Mesto sa rozhodlo zakúpiť viac nových trolejbusov – Foto: tasr

„Skúšané vozidlo v novembri minulého roka bez problémov zvládlo aj ostré zákruty na trase linky 201. Práve na jednu z najvyťaženejších liniek v hlavnom meste by chcel DPB megatrolejbusy nasadiť a nahradiť tak doterajšie 19-metrové kĺbové trolejbusy,“ uvádza dopravný podnik. 

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bratislava nakúpi moderné trolejbusy: Spríjemniť by vám mali každodennú cestu do práce

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php