eReport.sk
Leon Spinks v zápase Muhammadom Alim, foto:gettyimages

BOX: Vo veku 67 rokov zomrel šampión v superťažkej váhe Leon Spinks

Bývalý boxerský šampión v superťažkej váhe Leon Spinks zomrel v piatok vo veku 67 rokov po päťročnom boji s rakovinou prostaty. Počas kariéry absolvoval v profesionálnom ringu 46 zápasov, 26-krát zvíťazil (14-krát pred časovým limitom), utrpel 17 prehier a trikrát remizoval.

Zobral Alimu titul majstra sveta

Vo februári 1978 zdolal Muhammada Aliho a získal tituly organizácií WBA, WBC a magazínu The Ring. „Jeho posledný boj zvládal s rovnakým umením a gráciou ako výzvy počas života. Aj keď ho trápili viaceré zdravotné problémy, nikdy sa neprestal usmievať, vždy bol odhodlaný a nikdy sa nevzdal,“ citovala agentúra AFP stanovisko rodiny. Najslávnejší duel absolvoval 15. februára v Las Vegas proti Alimu. Po pätnástich kolách vyhral na body a stal sa šampiónom v superťažkej váhe.

https://youtu.be/lzu7mwyFu2E

Zdroj: yt/tgtsportsn

Podarilo sa mu to najrýchlejšie v histórii, iba po trinástich mesiacoch v profesionálnom boxe. O opasky však prišiel v odvete, keď presne o sedem mesiacov neskôr uspel Ali jednomyseľným verdiktom rozhodcov. Kariéru uzavrel v decembri 1995 po prehre s Fredom Houpeom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

BOX: Vo veku 67 rokov zomrel šampión v superťažkej váhe Leon Spinks

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php