eReport.sk
Botticelliho obraz s názvom "Bolestný Kristus"
Botticelliho obraz s názvom "Bolestný Kristus". Zdroj: nachrichtend.com

Botticelliho obraz „Bolestný Kristus“ vydražili za 45 miliónov dolárov

Vzácny obraz od talianskeho renesančného majstra Sandra Botticelliho, na ktorom je zobrazený Ježiš Kristus, vydražili vo štvrtok v New Yorku za vyše 45 miliónov dolárov. Informovala o tom tlačová agentúra AFP s odvolaním sa na aukčný dom Sotheby’s.

Zatiaľ čo väčšinu Botticelliho diel ako „Primavera“ alebo „Zrodenie Venuše“ je možné vidieť v galérii Uffizi vo Florencii (Galleria degli Uffizi), obrazy tohto umelca kolujúce v súkromných zbierkach sú oveľa vzácnejšie.

Dražba, realizovaná prostredníctvom telefónneho spojenia, trvala len sedem minút. Víťaz aukcie, ktorého identitu nezverejnili, zaplatil za predmetný obraz s názvom „Bolestný Kristus“ celkovo 39,3 milióna dolárov plus poplatky a provízie.

Konečná suma prevýšila odhadovanú čiastku, ktorú aukčný dom stanovil na 40 miliónov dolárov. Podľa expertov na výtvarné umenie daná maľba pochádza zo začiatku 16. storočia, zo záveru Botticelliho života (1445 – 1510). Vydražený obraz pred vystavením v New Yorku absolvoval svetové turné. Botticelliho „Portrét mladého muža držiaceho kruhovitú maľbu“ sa vlani predal za 92,2 milióna dolárov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Botticelliho obraz „Bolestný Kristus“ vydražili za 45 miliónov dolárov

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti