Pes Margaux z policajnej jednotky K-9 sleduje účastníkov 126. ročníka maratónu v Bostone 18. apríla 2022. Foto: tasr/ap

Bostonský maratón vyhrali Keňania Chebet a Jepchirchirová

Víťazom Bostonského maratónu sa stal kenský vytrvalec Evans Chebet časom 2:06:51 h, v súťaži žien triumfovala jeho krajanka Peres Jepchirchirová za 2:21:01 h. Informovala agentúra DPA.

Chebet dosiahol triumfom v Bostone životný úspech. Cieľovú pásku preťal pred ďalšími dvoma Keňanmi. Na najstaršom maratóne na svete dobehol na druhom mieste Lawrence Cherono (+30 s), tretí bol Benson Kipruto (+36 s).

Olympijská šampiónka z Tokia Jepchirchirová odsunula na druhé miesto o štyri sekundy Etiópčanku Ababel Yeshanehovú, tretia skončila s mankom 31 sekúnd Mary Ngugiová z Kene. Jepchirchirová vyhrala vlani maratón v New Yorku, ktorý je rovnako ako Boston zaradený do elitnej kategórie World Marathon Majors. Na 126. edícii podujatia v hlavnom meste štátu Massachusetts štartovalo 30.000 bežcov.