eReport.sk
Josep Borell.
Situáciu na území Palestíny chce už konečne riešiť aj podpredseda Európskej komisie a šéf diplomacie EÚ Josep Borrell. Foto: tasr

Borrell sa prebral z bezvedomia? Zrazu si všimol aj to, čo pácha v Pásme Gazy, Izrael!

Šéf diplomacie EÚ Josep Borrell vo štvrtok vyzval na okamžité prepustenie rukojemníkov, ktorých militanti z palestínskeho hnutia Hamas držia v Pásme Gazy. Zároveň požiadal Izrael, aby ho v boji proti Hamasu „nepohltil hnev“. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zelenský predostrel svoje požiadavky
  2. Musí sa to zmeniť
  3. Igor Matovič
  4. Ochrancovia demokracie

Borellove žiadosti

„Žiadam o ich okamžité a bezpodmienečné prepustenie,“ povedal Borrell počas návštevy kibucu Be’eri pri hraniciach s Pásmom Gazy. „Chápem váš strach a bolesť… Chápem váš hnev. Ale dovoľte mi požiadať vás, aby ste sa nenechali pohltiť hnevom,“ apeloval na Izraelčanov.

Podľa izraelských úradov zabili militanti z Hamasu v kibuci Be’eri pri teroritickom útoku zo 7. októbra 85 ľudí a ďalších asi 30 zajali. V celom Izraeli bolo zabitých 1200 obetí, väčšinou civilistov. Hamas navyše zajal asi 240 ľudí.

Zrazu…

Borrell vyhlásil, že „Izrael sa musí brániť“. Podľa jeho slov však „jedna hrôza neospravedlňuje druhú“. V posledných týždňoch zomreli nevinní civilisti vrátane tisícok detí,“ dodal.

Izraelská armáda na útok Hamasu reagovala bombardovaním pásma Gazy a spustením pozemnej operácie s cieľom zničiť toto militantné hnutie. Palestínske úrady riadené Hamasom hlásili, že pri odvetných izraelských úderoch dosiaľ zahynulo viac ako 11.500 ľudí, väčšinou civilistov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Borrell sa prebral z bezvedomia? Zrazu si všimol aj to, čo pácha v Pásme Gazy, Izrael!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre