eReport.sk
Nácvik artroskopickej operácie kolena na kadáveroch v Košiciach
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Bolia vás kĺby a svaly? Na Slovensku začnú tieto problémy riešiť inak, novou terapiou!

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU – Bolesti kĺbov, svalov a väzív budú u pacientov v nemocnici v Bánovciach nad Bebravou liečiť novou terapiou. Informovala o tom Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica patrí.

Terapia je podľa Pavlikovej výnimočná tým, že pacientov lieči bez použitia ihly. Cieľom je liečba artropatií v kompletnom rozsahu.

Použijú aj kyselinu hyalurónovú

„Novinka má protizápalový účinok a vyznačuje sa prienikom účinných látok vďaka kombinácii rádiofrekvenčnej simulácie, ultrazvukovej tlakovej vlny a 10 Hz stimulácie. Ozón pôsobí na podporu mikrocirkulácie a má okrem iného aj detoxikačný účinok,“ vysvetlila riaditeľka bánovskej nemocnice Mina Bobocká.

Dodala, že ďalšou výhodou je aj použitie kyseliny hyalurónovej s trojitou molekulovou hmotnosťou, ktorá pôsobí ako kĺbový lubrikant, ochrana chrupavky, zmierňuje bolesti a urýchľuje regeneračné procesy.

Ošetrenie je bezbolestné, úľavu by ste mali pocítiť rýchlo

Terapia pacientom pomôže napríklad pri chronickej a akútnej bolesti kĺbov, artritíde, chronickej artróze, ale účinná je aj pri akútnych svalových zraneniach či edémoch. Hovorkyňa zdôraznila, že ošetrenie je bezbolestné a úľavu od bolesti pacienti často cítia už po prvej aplikácii.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bolia vás kĺby a svaly? Na Slovensku začnú tieto problémy riešiť inak, novou terapiou!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti