eReport.sk
Dagmar Havlová, foto: profimedia

Bolestné spomienky Dagmar Havlovej. Seriál Sanitka 2 si poriadne pretrpela. Toto je dôvod

Bolo to v roku 2011, keď Českú republiku zasiahla obrovská tragédia. Šesť dní pred Vianocami zomrel bývalý prezident Václav Havel († 75). Velikán, ktorého meno si bude dlho každý pamäť. A jeho žena Dagmar Havlová (68) prežívala tie najzložitejšie chvíle svojho života.

Tieto spomienky sa jej dnes vracajú. V televízii totiž zachytila reprízu aj na Slovensku veľmi obľúbeného seriálu Sanitka 2, v ktorej si Havlová zahrala. Lenže spoločne so spomienkami na jej herecké výkony tiež prichádza kopec bolestivých zábleskov z doby, keď Havlová pred kamerou stála.

Aj keď v seriáli pôsobí šťastne, teda presne tak, ako si to režiséri želali, sama priznala, že v sebe mala obrovské množstvo zlých myšlienok. Jej muž bol v tom čase veľmi chorý a ona sa o neho bála. Keď sa Sanitka 2 začala vysielať, Havel už bol po smrti.

Bolia ju spomienky na to obdobie

„V týchto dňoch opakujú seriál Sanitka 2. Púšťam si diely spätne, keď sa vrátim z natáčania, aby som ju konečne videla celú,“ napísala na sociálnej sieti Havlová. V seriáli si zahrala Markétu Foldynovú, druhú manželku Vojtecha Jandery v podaní Jaroslava Hanzlíka.

Na sociálnej sieti zverejnila herečka niekoľko scén, v ktorých sa náruživo bozkáva s hercom Jiřím Dvořákom, ktorý sa do nej v pokračovaní seriálu v rámci svojej postavy zamiloval. Aj keď celé scény pôsobia autenticky, Havlová priznáva, že behom natáčania myslela na svojho skutočného manžela. A myslí na neho stále. „Je to tou dobou 10 rokov. Aká sila a nezlomnosť sa vo mne vzala, to nepochopím,“ píše Havlová na sociálnej sieti a pokračuje: Snáď to niekedy vypíšem v nejakom obsiahlejšom texte, než je možnosť tohto príspevku.“ Okrem choroby svojho manžela musela čeliť aj inému problému.

Zdroj: instagram DH

Vysúdila 4 milióny

Herečka bola v tom čase obvinená z toho, že je svojmu mužovi neverná. Samozrejme to bolo to posledné, čo chcela popri starostiach o Václava Havla riešiť, lenže ohováranie ju tak veľmi nahnevalo, že sa rozhodla hnať prípad až k súdu. Tam nakoniec uspela a vysúdila za klamstvo, ktoré jej aj Havlovi spôsobil škandál po celej republike, 4 milióny českých korún. Podľa jej slov ale v tom, čo si s mužom v jeho poslednom roku života prežila, žiadne peniaze nemôžu hrať veľkú rolu.

Zdroj: profimedia

Dnes sú to už síce roky od smrti Václava Havla, ale niektoré rany sa jednoducho nikdy nezahoja. Zvlášť, keď ich rôzne udalosti stále dookola pripomínajú. Je jasné, že sledovať seriál z tohto obdobia je pre Dagmar Havlovú psychicky náročné.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport