Na snímke slovenskí hráèi oslavujú po zisku bronzu poèas olympijského turnaja v hokeji mužov o bronz Slovensko - Švédsko na ZOH 2022 v Pekingu v sobotu 19. februára 2022. FOTO TASR - Martin Baumann *** Local Caption *** olympionici zimné olympijské hry reprezentanti úèastníci XXIV. zimné olympijské hry 24. zimná olympiáda ZOH OH 2022 OH2022 Èína Peking olympijský tím olympijská reprezentácia koronavírus Covid-19 slovenská hokejová reprezentácia slovenskí hokejisti

Bola to dráma až do konca! Slovensko porazilo Kazachstan 4:3

Slovenskí hokejoví reprezentanti vybojovali na MS vo Fínsku druhé víťazstvo. V piatkovom zápase A-skupiny v Helsinkách zdolali Kazachstan 4:3 a so šiestimi bodmi sa posunuli v tabuľke priebežne na piate miesto.

Skóre otvoril v 13. minúte Andrej Kollár, ktorý tak gólovo ozdobil svoj debut na MS. Kazaši ešte v prvej tretine otočili skóre dvoma presnými zásahmi v presilovkách, keď potrestali dve vylúčenia Kristiána Pospíšila. V druhom dejstve však Slováci zvýšili aktivitu a v priebehu piatich minút strelili tri góly.

O obrat sa postarali v päťminútovej početnej výhode Martin Fehérváry a Adam Liška, na 4:2 zvýšil z trestného strieľania Juraj Slafkovský. Kirill Paňukov v 44. min znížil na rozdiel jedného gólu, no Slováci si už víťazstvo udržali. Na strely na bránku vyhrali 34:17.

Zverencov trénera Craiga Ramsayho čakajú v boji o štvrťfinále ešte dva skupinové zápasy, najbližšie sa v sobotu o 19.20 SELČ stretnú s Talianskom a na záver „áčka“ narazia v utorok o 15.20 zrejme v kľúčovom dueli o postup proti Dánsku. To má rovnako šesť bodov, no odohralo o zápas menej. Kazachov, ktorí stále čakajú na prvý bod, čaká v nedeľu o 15.20 obhajca titulu a líder skupiny Kanada.