eReport.sk
Miroslav Radačovský. Foto: tasr

Bol núdzový stav na Slovensku zákonný? Radačovský dostal oficiálnu odpoveď z Bruselu!

Europoslanec Miroslav Radačovský ešte vlani v novembri adresoval Európskej komisii sťažnosť. V nej namietal nezákonnosť predlžovania núdzového stavu v súvislosti s COVID-19, ako aj nedodržiavanie zákonného postupu vlády SR pri prijímaní protipandemických opatrení. V týchto dňoch sa dočkal reakcie úradníkov z Bruselu. A zostal sklamaný.

Radačovský tvrdí, že predmetnú sťažnosť zodpovedajúcim spôsobom právne zdôvodnil.

Ani zmienka o rozpore s právami ľudí

„Bola mi zaslaná odpoveď a stanovisko EK pod č. JUST/C2/LH/kpc/(2021)2301996s, v ktorej sa v podstate konštatuje, že zavedenie núdzového stavu a prijímanie protipandemických opatrení, vrátane obmedzovania slobody pohybu a zhromažďovania je vnútornou záležitosťou Slovenskej republiky a preto považujú moju sťažnosť za nie dôvodnú,“ píše náš europoslanec, ktorý zjavne neskrýva sklamanie. Poukázal na to, čo v reakcii eurokomisie vôbec nenašiel: „Ani zmienka o tom, aby protipandemické opatrenia a ďalšie obmedzenia boli v rozpore so základnými právami a slobodou občanov tak EÚ ako aj Slovenska,.“

EÚ má iný právny názor, uviedol europoslanec

Radačovský v závere statusu stroho dodáva: „Musím preto jednoducho, objektívne a pravdivo konštatovať, že moja sťažnosť nebola úspešná a EÚ má na danú problematiku iný právny názor.

Zdroj: fb/radacovskypatriot


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bol núdzový stav na Slovensku zákonný? Radačovský dostal oficiálnu odpoveď z Bruselu!

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti