Slovensko vs. Švédsko
Slovensko vs. Švédsko, foto:tasr

Bojovný výkon na Švédsko dnes nestačil: Štvrťfinále sa opäť vzdialilo!

Slovenskí hokejisti prehrali vo svojom šiestom zápase na MS v Rige so Švédskom 1:3. Bola to ich druhá prehra na turnaji a s 12 bodmi figurujú na 3. mieste tabuľky B-skupiny. Švédi majú o tri menej a sú štvrtí.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho sa dostali do vedenia v poslednej minúte prvej tretiny, keď sa presadil Peter Cehlárik. „Tri korunky“ vyrovnali v 31. minúte zásluhou Marcusa Sörensena a v 52. rozhodol o ich triumfe v presilovke Victor Olofsson. V závere pridal tretí gól do prázdnej bránky Isac Lundeström.

Slovenskí hokejisti nestačili Švédsku

Slováci uzavrú boje v základnej skupine v utorok o 15.15 h federálnym derby s Českom, na istotu postupu im stačí jeden bod. Švédi nastúpia v pondelok o 19.15 h proti hráčom Ruského olympijského výboru. Slováci hrali od tretej tretiny bez centra tretieho útoku Miloša Romana, ktorého zasiahol puk. Slafkovský mal ďalšiu šancu v 44. minúte a o dve neskôr naservíroval puk spoza bránky do tutovky Bucovi, no opäť zaúradoval Reideborn. V 51. minúte išiel na trestnú Jánošík, Švédi presilovku využili a dostali sa do vedenia 2:1.

Po obrovskom tlaku, keď Slováci zblokovali niekoľko striel, sa presadil strelou švihom z pravého kruhu Olafsson. Ramsayho zverenci si vzápätí vypracovali dobrú šancu, ale Lantoši nevyrovnal. Slováci v záverečných minútach zvýšili aktivitu v snahe vyrovnať a Studenič si v 56. minúte „vypýtal“ faul Nygrena. Slováci mali veľký tlak aj niekoľko šancí na vyrovnanie, ale gól nedali. Nepodarilo sa im to ani v záverečnej 64-sekundovej presilovke, ktorú hrali už bez Húsku, a nakoniec inkasovali do prázdnej bránky z hokejky Lundeströma.