eReport.sk
Jiřina Bohdalová, foto: profimedia

Bohdalovej trápenie. Zomrel jej blízky človek!

Česká herečka je v slzách. Odišla jej spolužiačka, ku ktorej mala blízko.

Bol to slávny ročník z Divadelnej akadémie muzických umení v Prahe. Vtedy sa formovali budúce zvučné mená českej hereckej scény. Napríklad Jiřina Bohdalová (90), Rudolf Jelínek (86), Dalimil Klapka (88) a Antonín Hardt (86). „Bohužiaľ je nás opäť o jedného menej. Zomrela Ľudmila Krajíčková. Už je nás dokopy s Michaelou Bendovou len päť,“ povedal smutne Hardt.
Nikdy si po štúdiách úplne nezišli z očí, čo nebýva zvykom. Všetci sa v brandži preslávili, Michaela Bendová (87) hrala v Liberci a potom dlhé roky učila na DAMU. „Schádzame sa dodnes,“ prezradil český portál Aha! Hardt.

Exotický vzhľad jej pomohol

„Ešte v júni sme sa s Lídou dohovárali, že sa v septembri opäť uvidíme. Mala nejaké zdravotné ťažkosti, ale verila, že to prejde. Už sa neuvidíme,“ povedal. Ľudmila bola pôvodom z Moldavska a po predkoch zdedila zaujímavý vzhľad a pôvab. Bola i vzdelaná. „Vedela výborne cudzie jazyky. Po anglicky, francúzsky, rusky i nemecky. Orientovala sa skôr na divadlo, bola v angažmán v Českých Budějoviciach a potom na Kladne,“ zaspomínal Hardt.

Film ju nelákal

Ľudmila Krajíčková patrila k obľúbenkyniam režiséra Otomara Krejčiho († 87). Ten si okrem hereckých schopností cenil aj osobitného cudzokrajného zjavu herečky. Jej filmové úlohy by človek spočítal na prstoch, ale objavila sa napríklad v komédii Vrchní, prchni!.

Foto: profimedia


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bohdalovej trápenie. Zomrel jej blízky človek!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti