eReport.sk
Jiřina Bohdalová, foto: profimedia

Bohdalka po rokoch prehovorila. Havel jej nadbiehal, ale ona ho odmietla. Toto je dôvod!

Česká herečka si zaspomínala na svoje lásky. Koho milovala a kto bol odmietnutý? Je medzi nimi aj Václav Havel.

Česká herečka Jiřina Bohdalová (90) oslávila jubileum, vydala knihu a bojuje so zdravotnými problémami. Nebráni jej to avšak v tom, aby si zaspomínala na svoju mladosť. Trpké sklamanie striedali pekné zážitky. Otec z nej nechcel mať herečku. Vyrastala v skromných podmienkach, čo ju poznačilo aj v dospelosti.

Nevydarené manželstvo a fičur Havel

Vo svojej knihe rozoberá, ktorá herecká úloha jej najviac sadla. Ide o film Ucho. Hrala tam s vtedajším manželom Radkom Brzobohatým. Stvárnila nešťastnú manželku: „Je iba jedna rola, v ktorej ani po rokoch nenachádzam chybu. Nič čo by som zahrala inak. Ide o Annu, ktorá je zhýčkaná a zároveň frustrovaná manželka vysokého straníckeho funkcionára,” zverila sa v knihe. S Brzobohatým žila viac menej podobne. Hádky, facky aj nevera. Všetko čo hrala. Po tom, čo ju opustil po dlhých osemnástich rokoch dlho nesmútila. O pozornosť mužov nemala núdzu. Páčila sa aj bývalému prezidentovi Václavovi Havlovi (†75). Prekvapujúce je, že ho odmietla. V tom čase bol totiž obyčajný kulisár.

Drží groš

Otec si prial aby vyrábala klobúky, videl v tom biznise potenciál. Mama ju naopak brala do divadla. Počúvla svoje srdce a touto cestou sa nakoniec vybrala. Vyrastala v skromných podmienkach preto dokáže aj teraz šetriť. I keď už môže žiť na vysokej nohe, nestojí o to. „Je to vo mne zakódované. Počítať vždy s najhorším a schovať si niečo. Dnes sa mi to veľmi hodí, nemusím znižovať svoju životnú úroveň, aj keď už toľko nepracujem a nezarábam.“

Foto: profimedia


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bohdalka po rokoch prehovorila. Havel jej nadbiehal, ale ona ho odmietla. Toto je dôvod!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti