eReport.sk
Norbert Bödör. Foto: tasr

Bödör ostáva vo väzbe. Na slobodu sa nedostane ani Kopriva, ktorého pôvodne prepustili

AKTUALIZOVANÉ – Nitriansky podnikateľ Norbert Bödör, obvinený v kauze Dobytkár, zostáva vo väzbe. V utorok o tom rozhodol Najvyšší súd (NS) SR, keď zamietol jeho sťažnosť voči uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica ako nedôvodnú.

 Vo väzbe zostávajú aj spoluobvinení Peter Kuba a Ľubomír Partika. Súd im zároveň predĺžil väzbu do 1. septembra 2021. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. Najvyšší súd rozhodol, že vo väzbe zostane aj Milan Kopriva, ktorého pôvodne ŠTS prepustil na slobodu.

“Senát 4T Najvyššieho súdu na dnešnom neverejnom zasadnutí, na podklade sťažností prokurátora, ako aj obvinených, uznesenie Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica z 15. marca 2021 zrušil vo vzťahu k obvinenému JUDr. Milanovi K. v celom rozsahu,” spresnila Važanová.

Koncom januára NS SR zamietol sťažnosti obvineného podnikateľa Petra Kubu a Norberta Bödöra proti predĺženiu lehoty väzby do 1. apríla. Počas akcie Dobytkár do polovice júla 2020 Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila 21 fyzických a sedem právnických osôb. Čelia obvineniu z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Výška zdokumentovaných úplatkov dosiahla takmer 10,5 milióna eur.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bödör ostáva vo väzbe. Na slobodu sa nedostane ani Kopriva, ktorého pôvodne prepustili

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti