eReport.sk
slovenský cyklista Peter Sagan, preteky Okolo Slovenska
slovenský cyklista Peter Sagan, foto:ig/p.s.

Blížia sa preteky Okolo Slovenska: Organizátori veria v účasť Petra Sagana

Na 65. ročníku cyklistických pretekov Okolo Slovenska sa predstaví až sedem tímov z najvyššej kategórie UCI WorldTeams. Podujatie odštartuje 14. septembra 2021 v Košiciach a vyvrcholí 18. septembra v Trnave. Organizátori veria, že tento rok by mal na preteky zavítať aj trojnásobný majster sveta Peter Sagan.

Na jubilejnom ročníku sa predstaví dokopy 21 tímov. Z najvyššej ligy potvrdili štart stáli účastníci Deceuninck – Quick Step i Bora-Hansgrohe, s predbežným prísľubom štartu Sagana. „Peter bol nahlásený už vlani, ale tým, že sa posunula do nášho termínu Tour de France, tak sme prišli o jeho účasť. Tento rok má opäť v pláne preteky Okolo Slovenska, ale ako sa spomínalo, môže sa niečo posunúť, nevieme, ako dopadne olympiáda a podobne. No ja pevne verím, že jeho premiérová účasť na Okolo Slovenska bude a bude víťazná,” uviedol prezident Slovenského zväzu cyklistiky Peter Privara.

Cyklista Peter Sagan

Foto: ig/petosagan

Opäť prídu aj Israel Start-Up Nation a nemecký tím Team DSM (predtým Sunweb). Premiéru na slovenských cestách absolvujú z top tímov pretekári austrálskeho BikeExchange, juhoafrickej stajne Qhubeka Assos a kazašskej Astana Premier Tech. Doteraz štartovalo na podujatí najviac päť tímov najvyššej kategórie. Vlani ich malo byť šesť, no tím CCC musel ísť po pozitívnych testoch na koronavírus do karantény.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Šport