tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Foto: shutterstock

Blíži sa k nám polárny vír. Ako ovplyvní tohtoročnú zimu?

Aj napriek tomu, že si ešte stále užívame slnečné lúče a teplé počasie neskorého leta, meteorológovia už myslia na zimu. Varujú pred polárnym vírom, ktorý sa približuje k Európe. Ide o atmosferický jav, ktorý sa v nepravidelných cykloch opakuje a už niekoľkokrát ovplyvnil zimu na starom kontinente aj v Severnej Amerike, informoval portál Severe Weather.

Rozsiahly polárny vietor, ktorý sa každým dňom zväčšuje, sa vytvoril nad severným pólom a už takmer zasahuje do Európy. Pokiaľ polárny vír zasiahne aj naše územie, zima bude podľa meteorológov dlhá a krutá. Experti varujú, že so sebou prinesie intenzívnejšiu zimu s teplotami hlboko pod nulou.

Čo je polárny vír?

Polárny vír je veľký cyklón, ktorý sa formuje v stratosfére a pod ňou sa nachádza studený arktický vzduch. Do konca septembra sa podľa meteorológov budú teploty v stratosfére nad severným pólom pohybovať medzi mínus desiatimi až mínus dvadsiatimi stupňami Celsia. Polárny vír tlačí ľadový vzduch stále nižšie, čo by sa malo odraziť na našich teplomeroch už v decembri tohto roku.

Silu polárneho vetra by sme však mali najviac pocítiť budúci rok v apríli. Meteorológovia však zatiaľ nevedia presne určiť, na aké teploty by sme sa mali pripraviť. Odborníci zatiaľ nemajú ani definitívnu istotu, či sa do Európy nakoniec vietor dostane.

Mrazivé zimy bohaté na sneh sú však v na Slovensku v posledných rokoch skôr výnimkou. Tak sa nechajme prekvapiť.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blíži sa k nám polárny vír. Ako ovplyvní tohtoročnú zimu?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku