eReport.sk
Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken.
Antony Blinken. Foto: tasr/ap

Blinken ostro kritizuje Rusko: Udalosti v ukrajinskej Buči boli súčasťou ich zámeru

Vraždenie ukrajinských civilistov v meste Buča bolo súčasťou cielenej ruskej kampane zameranej na „zabíjanie, mučenie, znásilňovanie a páchanie zverstiev“. V utorok to pred odchodom do Bruselu na stretnutie ministrov zahraničných vecí krajín NATO a skupiny G7 uviedol americký minister Antony Blinken. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP.

Blinke: Bol to ruský zámer

Blinken povedal, že ruskí vojaci za sebou na Ukrajine zanechávajú skazu. 2Informácie, ktoré sme mali na začiatku agresie, naznačovali, že toto bude súčasť ruskej kampane,“ uviedol Blinken. Správy o týchto udalostiach sú podľa neho viac než dôveryhodné.

Šéf americkej diplomacie dodal, že správy z mesta Buča, kde podľa ukrajinských orgánov našli po odchode ruských vojakov telá stoviek zabitých civilistov, posilňujú odhodlanie v krajinách po celom svete, aby tí, ktorí tieto činy spáchali a nariadili, niesli za ne zodpovednosť.

Blinken informoval, že Spojené štáty pomáhajú ukrajinskej generálnej prokuratúre a Rade OSN pre ľudské práva so zbieraním dôkazov. Podľa neho je kľúčové naďalej podporovať Ukrajinu a stupňovať tlak na Rusko, aby skončilo s vojenskou agresiou na Ukrajine.

zdroj:tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blinken ostro kritizuje Rusko: Udalosti v ukrajinskej Buči boli súčasťou ich zámeru

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti