eReport.sk
Eurovea Tower, ktorá vyrastá v našom hlavnom meste, sa stane najvyššou budovou na Slovensku. Foto: TASR / Pavel Neubauer

„Blava“ bude mať čoskoro najvyššiu budovu na Slovensku. Eurovea Tower sa vyšplhá na 168 m

Už aj Slovensko bude mať svoj mrakodrap. Stane sa ním budova Eurovea Tower, ktorá má už teraz 125 m, no po dokončení bude mať takmer 170 metrov.

Prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower, ktorý je momentálne neďaleko Mosta Apollo v Bratislave vo výstavbe, v uplynulých dňoch prekonal po dokončení 38. nadzemného podlažia výšku 125 metrov. Stal sa tak najvyššou budovou na Slovensku. TASR o tom informoval hovorca developera J&T Real Estate Daniel Suchý.

Po dokončení stavby bude mať 47 nadzemných podlaží a dosiahne 168 metrov. Najvyšší bod by mal dovŕšiť do konca tohto roka. Za mrakodrap sa podľa medzinárodne uznávaných kritérií považuje budova s výškou aspoň 150 metrov.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ján Drgonec

Výstavba výškovej budovy je súčasťou projektu Eurovea II, v rámci ktorého investor rozšíri nákupné centrum na Pribinovej a postaví tiež rezidencie. administratívne budovy i podzemné garáže. Predĺži tiež nábrežnú promenádu pri Dunaji, vybuduje bulvár i ďalšie verejné priestory.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

„Blava“ bude mať čoskoro najvyššiu budovu na Slovensku. Eurovea Tower sa vyšplhá na 168 m

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti