eReport.sk
Sepp Blatter, foto:tasr

Blatter spochybnil etickú komisiu FIFA: Infantinova predĺžená ruka

Sepp Blatter dostal do Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) ďalší trest zákazu činnosti za finančné priestupky. Etická komisia FIFA ho uznala za vinného z porušenia povinností, konfliktu záujmov a korupčného správania. Bývalému prezidentovi organizácie predĺžili dištanc o šesť rokov a osem mesiacov. Pôvodný šesťročný mu vyprší v októbri.

Rovnaký trest dostal aj bývalý generálny sekretár Jerome Valcke, ktorý si stále odpykáva pôvodný desaťročný dištanc za účasť v korupčnom škandále. Aj jeho uznali vinným z rovnakých deliktov a navyše zo zneužitia funkcie. Podľa Etickej komisie FIFA si v novej kauze sami prideľovali bonusy z uzavretých kontraktov v hodnote miliónov dolárov. Navyše, obaja musia do 30 dní zaplatiť pokutu vo výške milióna švajčiarskych frankov, podľa agentúry AP však nie je jasné, akým spôsobom ich k tomu môže FIFA donútiť. Blatter i Valcke zároveň čelia trestnému stíhaniu vo Švajčiarsku.

Blattera predtým prvýkrát potrestali za netransparentné vyplatenie dvoch miliónov švajčiarskych frankov bývalému prezidentovi Európskej futbalovej únie (UEFA) Michelovi Platinimi, ku ktorému prišlo v roku 2011. V uplynulom období ho trápia zdravotné problémy. V decembri podstúpil operáciu srdca, po ktorej strávil týždeň v umelom spánku.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blatter spochybnil etickú komisiu FIFA: Infantinova predĺžená ruka

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti