eReport.sk
Richard Sulík a Jaroslav Naď
Richard Sulík a Jaroslav Naď zdroj: fb

Blanár vytočený ako nikdy: My sme TO kričali celý čas, ale nikto nás nepočúval! Tak dobré ráno, pán Sulík…


,,Bývalý minister Jaroslav Naď oklamal svoju koalíciu ohľadom ochrany vzdušného priestoru Slovenska. Ako hovoria palcové titulky z viacerých médií, „Sulík neverí Naďovi ani nos medzi očami“… Tak dobré ráno, pán Sulík.“ Uviedol v statuse minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár (Smer-SD).

šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár
šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár

Nepočúval nás nikto

,,My sme to z opozičných parlamentných lavíc kričali celý čas a nepočúval nás nikto. Ani progresívne médiá, ktoré v posledných dňoch zase dali dostatok priestoru pánovi Naďovi, aby sa vyviňoval, obhajoval a – čo mu ide najlepšie – pritom ohadzoval špinou iných. Čo tam po tom, že pravda je kdesi úplne inde.“ Pokračuje v statuse na sociálnej sieti.

Do politiky sa dostal vďaka Matovičovi

,,Takže napokon to nerozhodoval pán Naď, že demilitarizuje Slovensko, že sa zbaví našej protivzdušnej obrany a že daruje stíhačky, ale vraj to niektorí právnici z rezortu diplomacie. A aby za všetkým mohol byť SMER (veď si len pripomeňme, že pán Naď sa do politiky dostal vďaka I. Matovičovi, ktorý si na „leboSMER“ postavil celú politickú kariéru), tak treba účelovo napadnúť niekoho, kto spolupracuje s niekým zo SMERu. Napríklad profesionálna a dlhoročná právnička z rezortu diplomacie, ktorú som ako minister zahraničných vecí oslovil, aby prevzala na seba zodpovednosť ako generálna tajomníčka služobného úradu.“ Vysvetľuje Blanár.

Mohlo by vás zaujímať

  1. minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Richard Raši (Hlas-SD)
  2. Prezident SR Peter Pellegrini
  3. Minister školstva Tomáš Drucker (Hlas-SD)

Aby v tom očierňovaní neostal sám

,,A aby v tom očierňovaní pán Naď neostal sám, tak mu veľmi radi priskočili na pomoc napríklad Aktuality. Vraj moja súčasná spolupracovníčka niečo podpisovala. Nie, pán Naď, zmluvy o darovaní techniky zo skladov slovenskej armády nepodpisovala žiadna právnička, ale bolo to Vaše rozhodnutie za darovanie majetku štátu v správe rezortu obrany, ktorý ste riadili. A tam vznikla aj Vaša právna zodpovednosť za nakladanie s majetkom štátu.“ Uviedol Blanár.

Je ťažko uveriteľné

Podľa Blanára, keď sa dopytovali na právnu analýzu konania p. Naďa, tak najskôr zahmlieval, vymýšľal si, až sa prevalilo, že žiadna takáto analýza nebola. A je ťažko uveriteľné, že za darovanie stíhačiek Mig29, vojenského materiálu v správe ministerstva obrany, je zodpovedná právnička ministerstva zahraničných vecí.

Snaží nájsť nové a nové výhovorky

,,Ale ako hovoríme, pravda je kdesi úplne inde a aj pán Naď to veľmi dobre vie. A teraz, keď rezort obrany podal trestné oznámenie na prechmaty pána Naďa, ten si zrazu aj za pomoci progresívnych a voči vláde nepriateľských médií snaží nájsť nové a nové výhovorky. Ale ako povedal R. Sulík už pred dvoma rokmi (čo však žiaľ už pre obranyschopnosť Slovenska bolo príliš neskoro!), J. Naďovi sa nedá veriť „ani nos medzi očami“. Iba ak by ste boli šéfredaktorom Aktualít, tak potom vám budú stačiť aj rozprávky Jaroslava Naďa.“ Dodáva na záver.

Zdroj: fb

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blanár vytočený ako nikdy: My sme TO kričali celý čas, ale nikto nás nepočúval! Tak dobré ráno, pán Sulík…

Odoberať
Upozorniť na
23 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: