eReport.sk
Juraj Blanár. Foto: tasr

Blanár: Komu toto prospieva? Iba Sulíkovi a jeho Slobode a Solidarite!

Vládou navrhované riešenie tzv. gastrolístkov je najhoršie, aké môže byť. Uviedol to na brífingu opozičnej strany Smer-SD poslanec Národnej rady (NR) SR Juraj Blanár k novele Zákonníka práce, ktorá sa prerokúva v parlamente.

„Gastrosektor prežíva práve dnes najhoršie obdobie. V čase, keď je potrebné mu pomáhať a práve systém gastrolístkov mu pomáhal, lebo reštaurácie mali presne určený objem tzv. menučiek, ktorý cez deň vždy predali, toto všetko padne, alebo sa aspoň zredukuje,“ priblížil Blanár.

Podieľajú na všetkom, čo prinesie Sulík, tvrdí Blanár

Ak sa bude stravné vyplácať v hotovosti, zamestnanci budú môcť napríklad časť vyplatených peňazí minúť aj v pohraničných oblastiach aj v inej krajine, a nie na Slovensku. „Nie teda na našom trhu, nie na podporovanie našej zamestnanosti, ale kdesi inde. Komu toto prospieva? Iba Sulíkovi a jeho Slobode a Solidarite (SaS), ktorá hovorí, že človek by mal byť slobodný pri každom rozhodnutí a ‚nech sa deje, čo sa deje‘, trh všetko vyrieši. Trh však všetko nevyrieši,“ podčiarkol.

Blanár zároveň upozornil, že koaličná strana Sme rodina hlasovala za všetky sociálne opatrenia, ktoré sa prijímali za vlády strany Smer-SD. „Hovorili, pred (parlamentnými, pozn. red.) voľbami, že nič z týchto opatrení po voľbách nezrušia. Opak je pravdou. Oni sa podieľajú na všetkom, čo (do parlamentu, pozn. red.) prinesie Sulík, ktorý má liberálno-pravicový pohľad,“ zdôraznil.

V novele navrhuje ďalšie úpravy koalícia aj opozícia

„Náš pohľad je jasný. Gastrolístky v tomto ponímaní, ako to ide koalícia robiť teraz, je najhoršie riešenie, aké môže byť. Povedala to aj Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení SR, ako aj Konfederácia odborových zväzov SR,“ dodal Blanár.

Novela Zákonníka práce, ktorá je v parlamente v druhom čítaní, rieši možnosť výberu zamestnanca, či chce gastrolístok alebo finančný príspevok. V novele ZP navrhuje ďalšie úpravy koalícia aj opozícia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blanár: Komu toto prospieva? Iba Sulíkovi a jeho Slobode a Solidarite!

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php