eReport.sk
poslanec Európskeho parlamentu Ľuboš Blaha
poslanec Európskeho parlamentu Ľuboš Blaha zdroj: fb

Blaha: Je to definitívne – porazili sme Lipšica v súlade s ústavou! Túto hanbu už zo seba nikdy nezmyjete, slniečkári


Bývalý podpredseda Národnej rady a novozvolený poslanec Európskeho parlamentu Ľuboš Blaha reaguje na rozsudok ústavného súdu: ,,Ústavný súd opozíciu vyškolil z práva. Celé mesiace tu šírili ukrutnú nenávisť voči našej vláde kvôli trestnému zákonu a zrušeniu Lipšicovho úradu a bum, prakticky všetko je v súlade s ústavou.

PROGRESÍVNE SLOVENSKO DNES DOSTALO K.O. OD ÚSTAVNÉHO SÚDU – GRATULUJEME

Ľuboš Blaha

Radosť pozerať

,,Novinári na tlačovke Ústavného súdu vyplakávali ako malé deti. Pretože prehrali – na plnej čiare prehrali. Radosť pozerať. S výnimkou dvoch technických prkotín Ústavný súd zamietol všetky námietky Čaputovej a opozície. Šach-mat. Už zase sme vyhrali. Na totálku. Opozícia kričala, že vraj dávame príliš nízke trestné sadzby. V skutočnosti Ústavný súd jasne skonštatoval, že to Dzurindova vláda v 2005 nastavila veľmi vysoké sadzby, takže znižovanie bolo legitímne,“ uviedol na sociálnej sieti.

Zrušenie Lipšicovho Úradu

,,Zrušenie Lipšicovho Úradu špeciálnej prokuratúry je takisto plne v súlade s ústavou. Spomeňte si, koľko vrieskali všetci tí Šimečkovia, Kolíkové či Čaputové. Čo budú hovoriť teraz po tomto preplesku? Ukázalo sa, akí smiešni sú to právnici. A akí nenávistní politici. To kvôli tomuto ste hecovali ulice? To kvôli tomuto ste živili nenávisť v tých vašich Cintuloch? To kvôli tomuto takmer zomrel Robert Fico? “ Pýta sa Blaha v statuse.

Opozícia si vymýšľala hoaxy

Opozícia si vymýšľala hoaxy o premlčacích lehotách. O tom, že v Európe takéto trestné sadzby nemajú. O tom, že sme porušili legislatívny proces. No Ústavný súd jasne preukázal, že Ústava do detailov nerieši legislatívny proces a že parlament má pravo upravovať zákony podľa svojho uváženia, pretože o tom je suverenita ľudu. Presne, ako sme hovorili. Takže opozícia celé mesiace klamala verejnosť. A spolu s ňou aj liberálne médiá. Klamali, až sa prášilo. Vo všetkom sme mali pravdu. Vo všetkom. Ale medzitým nás stihli poohovárať v Bruseli a takmer Slovensko pripravili o eurofondy. Len kvôli svojej nenávisti. Nehanbia sa? Skonštatoval rázne.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezident SR Peter Pellegrini
  2. Prezident SR Peter Pellegrini
  3. zóna R4, foto trnava.sk
  4. Boris Susko - minister spravodlivosti

Čaputová a celá tá jej progresivistická partia dostala preplesk…

,,Medzitým vyhecovali svojich ultras do takej nepríčetnosti, až tu z toho vznikla atmosféra ako v občianskej vojne a výsledkom bol aj atentát na premiéra Roberta Fica. Nehanbia sa? Medzitým nás krivo obviňovali, že porušujeme ústavu a robili z nás kriminálnikov. Tieto všetky ich klamstvá dnes Ústavný súd zmietol zo stola. Strašná hanba pre opozíciu. Čaputová a celá tá jej progresivistická partia dostala taký odborný preplesk, že by PS mohli rovno rozpustiť ako mentálne nespôsobilú stranu. Je fajn mať iný názor. Je v pohode obrátiť sa na Ústavný súd. Je normálne vyjadrovať iné politické postoje.

Ale nie je fajn vyhlasovať svoj názor za jediný správny. Lebo potom v takýchto chvíľach, po rozhodnutí Ústavného súdu, vyzeráte ako úplný diletant. Že, pán Šimečka. A nie, nie je normálne takto nechutne hecovať verejnosť proti vláde iba preto, že chcela priniesť na Slovensko viacej spravodlivosti a zastaviť gestapácke metódy ÚŠP. To, čo páchali, bolo obyčajné svinstvo. Je to definitívne – porazili sme Lipšica. Demokraticky, legitímne a v súlade s ústavou. Túto hanbu už zo seba nikdy nezmyjete, slniečkari,“ dodal v závere statusu.

Zdroj: fb

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha: Je to definitívne – porazili sme Lipšica v súlade s ústavou! Túto hanbu už zo seba nikdy nezmyjete, slniečkári

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne