eReport.sk
Igor Rattaj, foto: profimedia

Biznisman a hotelier Rattaj rozzúrený do biela: Vládne tu chaos, opatrenia na hraniciach nemajú hlavu ani pätu!

Od pondelka platia na hraniciach zase nové podmienky. Ústavný súd len tento týždeň zrušil pôvodnú vyhlášku o povinnej karanténe pre nezaočkovaných návštevníkoch a navrátilcov, no minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský už avizoval, že dnes predstaví novú vyhlášku. Podľa jedného z najväčších slovenských biznismenov v oblasti cestovného ruchu a šéfa predstavenstva Tatry mountain resorts Igora Rattaja zo skupiny J&T sa u nás prijímajú rozhodnutia prvoplánovo bez dôkladného zváženia. Dodáva, že ich dôsledky už pocítil aj vo vlastných hoteloch.

Pre aktuálne hektické zmeny pravidiel na hraniciach nemá veľkopodnikateľ žiadne pochopenie. „Úplný chaos. Mne v tom chýba troška ako keby prihliadnutie aj na iné veci. A nielen pri tomto. Vydávajú sa nejaké vyhlášky, ktoré nikto nedomyslel. Takéto konanie má obrovský dopad na cestovný ruch, na pendlerov a podobne. Proste to je absolútne bez rozumu, bez rozmýšľania, prvoplánovo,“ vychrlil zo seba Rattaj.

Česi rušia pobyty

Pritom prízvukuje, že rozumie zmyslu nových reštrikcií, ale nie spôsobu ich zavádzania „Nevravím, že nejaké nariadenia nemali prísť, ale ešte povedzme nejaké sankcie pre nezaočkovaných, ale toto čo sa tu deje nemá hlavu ani pätu,“ rozčúlil sa podnikateľ. Najväčším problémom je podľa neho nepredvídateľnosť ďalších krokov vlády, čo je pri plánovaní dovolenky kľúčový faktor.

Dôsledky neustálej zmeny režimu na hraniciach najviac zasiahli dovolenkárov od našich západných susedov. „Relatívne silná česká klientela, ktorá pravidelne chodí do Vysokých a Nízkych Tatier, začala rušiť pobyty aj keď tam je väčšia miera zaočkovania. A teraz vládne chaos a nikto nevie čo. Hlavne ľudia nevedia čo príde. Je tu nejaké nariadenie, to zruší ústavný súd, obratom dajú druhé takže ľudia nakupujú pobyty v štýle že v štvrtok si objednávajú víkend,“ priblížil pre eReport aktuálne trendy Rattaj.

Už sú z toho všetci otrávení

„Všade plus mínus je taká teória, že je podpora tých, ktorí sú zaočkovaní. A samozrejme tie opatrenia idú v súlade s touto teóriou. Teda nejakým spôsobom uprednostňujú zaočkovaných, pozitívne motivujú zaočkovaných, aby to bolo v súlade s ľudskými právami,“ vyhlásil podnikateľ.

Pravidlá na hraniciach sa menia:

  1. Hraničný priechod Jarovce - Kittsee

Dodal, že rozdiel je len v systéme opatrení. „Keď to vidím ako to funguje v iných krajinách, napríklad v Rakúsku, tak je tam systematickosť. To nie je tak, že jedno opatrenie strieda druhé a nevieme vlastne čo sme tým prvým povedali voči tomu druhému. Veď tu bola snaha nastaviť nejaký semafor, ktorý sme potom zrušili. Toto je to, čo vyrušuje všetkých podnikateľov a už sú z toho otrávení. A koniec koncov aj ľudí,“ rozhorčil sa pracháč.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Biznisman a hotelier Rattaj rozzúrený do biela: Vládne tu chaos, opatrenia na hraniciach nemajú hlavu ani pätu!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti