V súčasnej dobe nie je ekonomická situácia veľmi priaznivá. Pracovných pozícií je málo, sumy priemerných občanov na výplatných páskach len ťažko pokrývajú povinné výdavky. Preto bolo a stále je potrebné hľadať nové, unikátne a odlišné spôsoby zárobku, vďaka ktorej by sa aspoň čiastočne zlepšila finančná situácia.
A práve jedným z týchto spôsobov je využitie virtuálnych mien. Keďže ľudia sú viac menej aktuálne zvyknutí vyhľadávať nové príležitosti zárobku, je potrebné oboznámiť širokú verejnosť s fenoménom akou je virtuálna mena Bitcoin, ktorá je vypúšťaná do obehu iným spôsobom, na aký sme zvyknutí pri tradičných peniazoch. Zároveň, sa názov tejto meny skloňuje čoraz častejšie, predovšetkým skrz jeho turbulentného nárastu hodnoty. Čo vyvoláva otázku, oplatí sa investovať do tohto platidla v celosvetovom meradle aj v roku 2021? Tu je pár dôvodov, prečo to má i naďalej zmysel.
Odolný proti inflácií Táto skutočnosť predstavuje jednu z najväčších výhod, akými Bitcoin oplýva. V porovnaní s inými menami, je jeho nosným konceptom limitovaná zásoba, ktorá je stanovená približne na 21 miliónov virtuálnych mincí. Vďaka tomuto limitu si dokáže zachovávať svoju hodnotu. A možno ju dnes považovať za plnohodnotnú alternatívu k iným štátnym menám v rôznych krajinách, kde panuje hyperinflácia. Nie je prekvapením, že možno viac ako polovica ľudí, používa práve túto menu.
Potencionálny nárast využívania Jeho akceptovanie medzi spoločnosťou sa rapídne zrýchľuje, čomu naznačujú i štatistiky. Napríklad počet používateľov, ktorí už disponujú blockchainovou peňaženkou sa počas roku 2020 neustále zrýchľoval, a tempo si ponecháva až do dnes.
V roku 2021 vlastníci bitcoinových peňaženiek naďalej stúpajú
Údaje ukazujú, že zo 47 miliónov sa počet ku dnešnému dňu zvýšil na 72,759 miliónov vlastníkov peňaženiek. Pričom ich pribúda stále viac a mesačne tak dokáže svoj počet navýšiť aj viac ako jeden milión.
Tieto čísla však predstavujú len jednu stránku príbehu, pretože ich počet môže byť ďaleko väčší. Prečo? Mnoho investorov si svoje bitcoiny necháva u depozitárov, čo predstavujú spoločnosti, ktoré sa práve na tieto meny špecifikujú a vďaka ich kvalifikácií a odbornej znalosti, dokážu virtuálnu menu lepšie korigovať, udržiavať ju vo správnom a aktívnom chode, prípade pri rizikách ukorigovať možnú hrozbu a zabrániť strate. Niekoľko verejných spoločností môže poskytnúť krytie na trhu, napríklad Square ( NYSESQ ) , PayPal ( NASDAQ: PYPL ) , MicroStrategy ( NASDAQ: MSTR ) alebo CME Group ( NASDAQ: CME ) .
Bitcoin nemá výraznú konkurenciu, mena sa zrodila z výraznej finančnej krízy v roku 2009. Skrz bankových zlyhaní. Bitcoin vtedy zavítal medzi skromnú skupinu ľudí, ktorí si ho osvojili, no pre zvyšok bol neviditeľný a naďalej ignorovaný. Dnes sa píše rok 2021 a virtuálna mena je na vrchole svojho rozmachu. Sme svedkami novej finančnej krízy, po boku ktorej kráča opäť Bitcoin ako jedna z možností na kvalitný život.
Bitcoin síce bol prvou kryptomenou, ktorá vznikla v roku 2009 a dnes už existuje zopár tisícok ďalších kryptomien, no ani jedna z nich sa mu zatiaľ nevyrovnala. Žiadna totiž neponúka výraznejšie výhody ako práve Bitcoin. Dá sa skôr konštatovať, že väčšina digitálnych mien túto najznámejšiu kryptomenu s malými odchýlkami iba kopíruje.
Stáva sa čoraz dostupnejším, na to aby ste transakciu mohli vykonať stačí iba smartphone, ktorý disponuje internetom. Keďže pri jeho distribúcií nie sú nijakým spôsobom zainteresované žiadne bankové spoločnosti. Táto kryptomena opäť podčiarkuje svoju lukratívnosť a vzbudzuje sympatie i v ďalších rozvojových krajinách, kde tradičné bankovníctvo chýba alebo nie je dostatočné rozvinuté. Pre jeho jednoduchosť a zároveň multifunkčnosť sa môže stať v budúcnosti menou pre mnohé oblasti. Z časti je to i pre to, pretože pri krajinách, ktoré nemajú dostatočné funkčné bankovníctvo, prípade im takáto spoločnosť chýba, je jednoduchšie zabezpečiť internetové pripojenie ako vytvoriť fyzickú bankovú inštitúciu so všetkými službami.
Krajiny ako India, napriek svojmu nedostatočnému finančnému rozvoju,, používajú čoraz častejšie Bitcoin, čo znamená, že je len otázkou času, kedy Bitcoin predbehne klasické platidlo, ktoré máme dnes zaužívané.
Je bezpečnejší, než to čo poznáme, čo znamená, že Bitcoin je decentralizovaný? Nestojí za ním žiadny ústredný orgán, ktorý by mohol akýmkoľvek spôsobom s menou manipulovať. Čo v praxi znamená pre virtuálne platidlo vyššiu úroveň bezpečnosti. Ďalej sa možno stretnúť s pojmom pseudoanonymný. Znamená to, že sa transakcie uskutočňujú pod pseudonymom, ale stále ich možno prepojiť s fyzickým používateľom. Každý z nás pravidelne zadáva svoje osobné údaje online, čo nie je z hľadiska bezpečnosti jedným z najlepších nápadov. A práve kvôli tomu, môže byť Bitcoin jednou z výborných alternatív.
I keď je investovanie spojené vždy s rizikom, stále ho môžeme minimalizovať diverzifikáciou investičného portfólia. V minulosti nebol Bitcoin stredobodom pozornosti, no dnes je tomu inak. Existuje mnoho spoločností, ktoré sa mu venujú a vedia s jeho nárastmi a poklesmi pracovať, čo môže byť pre každého prvým krokom, k niečomu lepšiemu. S Bitcoinom sa obchodovalo na burzách kryptomien už nejaký čas, neboli však regulované. Teraz sú možnosti Bitcoinu pomaly zavádzané niektorými regulovanými inštitúciami. Stačí sa len opýtať.
Dúfame, že tento článok obsahuje niekoľko dôležitých informácií, ktoré je potrebné vziať do úvahy , a ktoré vám pomôžu pri výbere vhodného osobného investičného portfólia.
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Bitcoin dobrá voľba v roku 2021? Dôvody pre ktoré sa oplatí investovať