eReport.sk
Na snímke zľava gréckokatolícky biskup Vladyka Peter Rusnák, bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský a rímskokatolícky biskup, prvý ordinár Ordinariátu ozbrojených síl a ozbrojených zborov Slovenskej republiky František Rábek. Foto: tasr

Biskupi podporili testovanie. Prosia ľudí, aby prijali výzvu štátu


Slovenskí biskupi odporúčajú ľuďom zúčastniť sa na celoplošnom testovaní. Ako tvrdí predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Stanislav Zvolenský, napomôcť tak môžu spoločnému dobru.

„Predstavitelia štátu majú snahu a záujem dosiahnuť, aby sa šírenie vírusu a jeho vážne dôsledky zastavili. Treba im v tom pomôcť, a to aj napriek kritickým hlasom či pochybnostiam,“ poznamenal Zvolenský. Ako tvrdí, v daných okolnostiach nik nemá riešenia, proti ktorým by sa nenašli žiadne námietky. „Je však zrejmé, že všetci máme spoločnú zodpovednosť za Slovensko,“ poznamenal predseda KBS.

Prijmite výzvu štátu, vyzýva Zvolenský

Zvolenský zároveň prosí veriacich aj všetkých ľudí dobrej vôle, aby výzvu štátu v tomto smere prijali. Celoplošné testovanie obyvateľov Slovenska sa má konať od 30. októbra do 1. novembra a 6. až 8. novembra, vždy od piatka do nedele. Má byť dobrovoľné, môžu sa na ňom zúčastniť všetci od desiatich rokov. Počas piatka a víkendu (23. – 25. 10.) sa koná pilotné testovanie v okresoch Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín a Bardejov.

Zdroj: tasr, Foto: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Biskupi podporili testovanie. Prosia ľudí, aby prijali výzvu štátu

KOMENTOVALI STE: