eReport.sk
Svätá omša v Dóme sv. Alžbety v Košiciach. Foto: tasr

Biskupi majú iný názor ako Matovič. Adresovali mu prosbu


Biskupi tvrdia, že plošné zákazy bohoslužieb žiadaný účinok v boji proti nákaze novým koronavírusom neprinesú. Uviedol to hovorca Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Martin Kramara v súvislosti s avizovaným plošným zákazom verejných bohoslužieb.

Hovorca KBS tvrdí, že predseda vlády Igor Matovič (OĽANO) rozhodnutie plošného zákazu verejných bohoslužieb predsedovi KBS Stanislavovi Zvolenskému dopredu avizoval.

„Biskupi mali kvôli tomu počas víkendu niekoľko spoločných videokonferencií. Prostredníctvom predsedu KBS sa následne usilovali o komunikáciu s predstaviteľmi štátu, aby sa zachovala možnosť aspoň minimálneho, akokoľvek sprísneného spôsobu verejného slávenia,“ priblížil Kramara.

Na snímke hovorca Konferencie biskupov Slovenska Martin Kramara. Foto: tasr

Po oznámení plošného zákazu sa rozhodli predsedovi vlády biskupi napísať list. Vyjadrujú mu v ňom podporu v zápase proti šíreniu pandémie, aj to, že je samozrejmé, že cirkev nariadenia štátu poslúchne.

„Biskupi sú však zároveň presvedčení, že plošné zákazy bohoslužieb, ktoré šírenie nákazy nespôsobujú, žiadaný účinok v boji proti nákaze neprinesú,“ tvrdí Kramara.

Veriacich podľa biskupov pripravia o jedinečný zdroj duchovného života a sviatostnej posily. „Prosia ho preto ešte raz o zváženie vydaného plošného zákazu,“ uzavrel Kramara.

Zdroj: tastr, foto: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Biskupi majú iný názor ako Matovič. Adresovali mu prosbu

Aktuálne