eReport.sk
Biely Kostol: Dobrovoľníci pomáhajú pri odstraňovaní následkov výbuchu.
Biely Kostol: Dobrovoľníci pomáhajú pri odstraňovaní následkov výbuchu. Foto: fb/bielykostol

Biely Kostol: Obci po výbuchu pomôže aj Trnavská župa prostredníctvom Centrálneho krízového fondu

Trnavský samosprávny kraj pomôže obci Biely Kostol. Tá rieši následky výbuchu plynu v jednej z bytoviek. Pomoc obec dostane prostredníctvom Centrálneho krízového fondu (CKF). Aktuálne prebiehajú rokovania o spôsobe i výške financovania či inej možnej pomoci postihnutým. TASR to potvrdila vedúca komunikačného odboru Natália Petkáčová.

Obec je členom CKF, čo je účelový fond zriadený na základe dobrovoľného rozhodnutia zástupcov miestnej samosprávy a zástupcov regionálnych združení obcí a miest a regionálnej územnej samosprávy zastúpenej TTSK. „Rozhodnutie o použití prostriedkov fondu, ako aj ich výške, má v pôsobnosti Rada CKF. Tá zasadá podľa potreby. Rovnako to bude aj v tomto konkrétnom prípade a pri určovaní bude vychádzať zo žiadosti predloženej obcou,“ informovala Petkáčová. Doplnila, že finančné prostriedky sa môžu poukázať len obci, nie súkromným osobám.

Účelom fondu je sústreďovať finančné prostriedky a poskytovať ich pri likvidácii následkov živelných pohrôm, havárií a mimoriadnych udalostí, alebo opatreniach na predchádzanie mimoriadnym udalostiam na území obcí a miest TTSK.

Na pomoc postihnutým rodinám sa zriadili aj dve zbierky. Na konte zbierky, vyhlásenej obcou Biely Kostol, v pondelok predpoludním bolo 13.629 eur. Na portáli Ľudia Ľuďom zozbierali občania zatiaľ 10.483 eur. Obe zbierky sú naďalej otvorené pre darcov.

K výbuchu plynu prišlo 13. mája na Potočnej ulici v jednom z bytov v dvojposchodovej bytovke s troma bytmi. Okrem troch bytov v bytovke boli poškodené aj ďalšie tri byty v susednom vchode. O život prišiel 41-ročný majiteľ bytu, v ktorom nastal výbuch.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Biely Kostol: Obci po výbuchu pomôže aj Trnavská župa prostredníctvom Centrálneho krízového fondu

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php