eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Biely dom: USA pracujú na objasnení postoja Turecka k rozširovaniu NATO

Washington pracuje na objasnení pozície Turecka po tom, ako prezident Recep Tayyip Erdogan pohrozil, že zablokuje Fínsku a Švédsku vstup do NATO. Uviedla to v piatok hovorkyňa Bieleho domu Jen Psakiová, ktorú citovala agentúra AFP.

USA preverujú Turecko

„Pracujeme na objasnení pozície Turecka,“ uviedla Psakiová a novinárom odkázala, že v tejto chvíli bude vedieť viac informácií poskytnúť len turecká strana. Hovorkyňa Bieleho domu zároveň dodala, že myšlienka vstupu Fínska a Švédska do Aliancie má „širokú podporu členských krajín NATO“.

V rovnakom duchu sa počas piatkového tlačového brífingu vyjadril aj hovorca amerického Pentagónu John Kirby, ktorého citovala agentúra Reuters.

Turecký prezident vyjadril nesúhlas s rozširovaním Aliancie

„Na postavení Turecka v NATO sa nič nemení… pracujeme na lepšom objasnení pozície (Ankary),“ povedal novinárom hovorca ministerstva obrany USA. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v piatok vyjadril nesúhlas s rozširovaním Severoatlantickej aliancie. Najvyšší predstaviteľ Ankary vyhlásil, že rozšíriť NATO o Fínsko a Švédsko by bola „chyba“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Biely dom: USA pracujú na objasnení postoja Turecka k rozširovaniu NATO

Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti