tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Alexander Lukašenko., foto: shutterstock

Bielorusko v prvom čítaní schválilo zákaz súkromných právnych zástupcov

Dolná komora bieloruského parlamentu v piatok v prvom čítaní schválila návrh zákona, ktorý zakáže súkromných právnych zástupcov, informovala agentúra AP.

Návrh zákona podľa AP obmedzí možnosti na obhajobu pre ľudí obvinených v spojitosti s protestami a politickým nesúhlasom. Toto opatrenie predložila administratíva bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka. Zákon by mal byť s určitosťou prijatý, pretože v parlamente nie je zastúpená opozícia, píše AP.

Právnici môžu na základe návrhu zákona pracovať len v rámci systému štátom vytvorených inštitúcií poskytujúcich poradenstvo. Nový zákon podľa jedného z bieloruských právnikov vytvorí „úplnú kontrolu štátu a ministerstva spravodlivosti nad právnikmi“.

V Bielorusku vypukli protesty po prezidentských voľbách, ktoré sa konali 9. augusta minulého roku a ktoré bieloruská opozícia i Západ považujú za zmanipulované. Oficiálne ich však vyhral Lukašenko. Úrady proti demonštrantom tvrdo zasiahli a viac ako 34.000 ľudí bolo počas protestov zadržaných.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bielorusko v prvom čítaní schválilo zákaz súkromných právnych zástupcov

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku