eReport.sk
Alexander Lukašenko Foto: shutterstock

Bielorusko pátra po hercovi, ktorý na sociálnych sieťach urážal Lukašenka

Bielorusko vyhlásilo medzinárodné pátranie po hercovi viacerých činoherných divadiel a režisérovi Viačaslavovi Sikorovi, ktorý je stíhaný pre  podnecovanie nenávisti, ohováranie, urážku prezidenta republiky a vládnych predstaviteľov.
     
Informovala o tom hovorkyňa bieloruského Vyšetrovacieho výboru pre Mahiľovskú oblasť. Rozhlasová stanica Euroradio.FM uviedla, že 48-ročný Sikora vlani emigroval na Ukrajinu, kde vedie občianske združenie Bieloruská diaspóra na Ukrajine.
      
Podľa rozhlasovej stanice vyšetrovatelia vypočuli Sikorových príbuzných a prehľadali jeho dom. Odniesli odtiaľ výpočtovú techniku a mobilné telefóny.

Viačaslav Sikora – Foto: FB/viacaslavsikora

Webová stránka stanice Rádio Sloboda (RFE/RL) v piatok napísala, že Sikora sa po prezidentských voľbách v Bielorusku, ktoré Západ i opozícia označujú za zmanipulované, zúčastňoval na masových protestoch a odsudzoval násilie bezpečnostných síl. Bielorusko opustil kvôli hrozbe trestného stíhania.
      
Podľa vyšetrovateľov totiž Sikora od augusta do septembra roku 2020 prostredníctvom svojich stránok na rôznych sociálnych sieťach zverejňoval videá, v ktorých “neváhal urážať prezidenta a policajtov, vyzýval na konanie hrubo porušujúce verejný poriadok a neposlušnosť voči úradom”.
      
Len v Mahiľovskej oblasti sa z rovnakého dôvodu od januára do konca októbra tohto roku začalo stíhanie v 240 trestných veciach, dodala agentúra TASS s odvolaním sa na informácie oblastnej správy Vyšetrovacieho výboru.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bielorusko pátra po hercovi, ktorý na sociálnych sieťach urážal Lukašenka

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti