eReport.sk
Na archívnej snímke z 8. apríla 2021 americký prezident Joe Biden hovorí vo Washingone.
Joe Biden. Foto: tasr/ap

Bidenova vláda zvažuje povinné očkovanie pre zamestnancov federálnych úradov

Prezident USA Joe Biden v utorok vyhlásil, že Spojené štáty sa “musia zlepšiť” v očkovaní proti nákazlivej chorobe COVID-19, a potvrdil, že sa “uvažuje” o “povinnom očkovaní” zamestnancov federálnych úradov. Informovala o tom agentúra AFP.

Biden vo svojom vyhlásení uviedol, že “v posledných dňoch sme (v USA) zaznamenali zvýšenú zaočkovanosť, ale musíme to urobiť lepšie.” Avizoval, že vo štvrtok načrtne ďalšie kroky v kampani, ktorej cieľom je zaočkovanie ďalších Američanov.

Biden potvrdil, že v jeho administratíve “sa uvažuje o požiadavke, aby sa všetci pracovníci federálnych úradov zaočkovali proti koronavírusu,” pretože počet prípadov infekčnejším delta variantom koronavírusu SARS-CoV-2 stúpa po celých Spojených štátoch a značná časť Američanov očkovanie stále odmieta.

AFP poznamenala, že táto Bidenova odpoveď na konkrétnu otázku novinára prišla deň po tom, čo sa ministerstvo pre záležitosti veteránov stalo prvou federálnou agentúrou, ktorá od svojich zdravotníckych pracovníkov vyžaduje, aby sa dali zaočkovať proti covidu.

Tlačová tajomníčka Bieleho domu Jen Psakiová v utorok na brífingu uviedla, že vládne úrady majú pri implementovaní tejto požiadavky voľné ruky. Dodala, že vláda bude “naďalej hľadať spôsoby, ako chrániť našich zamestnancov a zachrániť viac životov”.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport