eReport.sk
Americký prezident Joe Biden
Americký prezident Joe Biden. Zdroj: tasr/ap

Bidenov poriadny trapas: TOTO naozaj? Britského premiéra si pomýlil s prezidentom!

Bidenov poriadny trapas. Americký prezident Joe Biden vo štvrtok privítal v Bielom dome britského premiéra Rishiho Sunaka. Pomýlil si však jeho funkciu a nazval ho prezidentom.

Britského premiéra si pomýlil s prezidentom

Biden sa rýchlo opravil a zažartoval o povýšení Sunaka. „Tak, pán prezident – pán prezident, práve som Vás povýšil. Pán premiér, som rád, že ste späť,“ citovali Bidena britské médiá. Tento omyl pobavil aj Sunaka, v Bielom dome však vo funkcii britského premiéra doteraz ešte nebol – je ním je len od vlaňajšieho októbra.

Bidenov poriadny trapas

Americký prezident pripomenul, že v uplynulých mesiacoch sa so Sunakom stretol v americkom San Diegu, severoírskom Belfaste a v japonskej Hirošime. „A teraz sme tu a v nasledujúcich 20 minútach vyriešime všetky problémy sveta,“ dodal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pravda sa raz ukáže
  2. Maďarská prezidentka Katalin Nováková.
  3. Takže nie je to hon na opozíciu?

Biden ocenil, že britsko-americké vzťahy sú vo veľmi dobrom stave. Pred časom voči Londýnu až taký diplomatický nebol. Nedávno totiž uviedol, že v apríli navštívil Severné Írsko aby sa uistil, že „Briti nepokazia“ mierový proces v tomto regióne. Týmto vyjadrením rozhneval najmä severoírskych unionistov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bidenov poriadny trapas: TOTO naozaj? Britského premiéra si pomýlil s prezidentom!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php