eReport.sk
Americký prezident Joe Biden. foto:tasr/ap

Biden varuje Rusko: Neodkláňajte sa od diplomacie. Útok na Ukrajinu môže mať vážne dôsledky!

Americký prezident Joe Biden varoval v pondelok Rusko pred vážnymi následkami, ak sa „odkloní od diplomacie a zaútočí na Ukrajinu“, informovala agentúra AFP.

„Ak chce Rusko úprimne riešiť naše vzájomné bezpečnostné obavy prostredníctvom dialógu, budú sa Spojené štáty a ich spojenci a partneri naďalej zapojovať v dobrej viere… Ak sa naopak Rusko odkloní od diplomacie a napadne Ukrajinu, tak ponesie zodpovednosť a bude čeliť rýchlym a vážnym následkom,“ uviedol Biden vo vyhlásení.

USA varujú Rusko

Toto vyhlásenie bolo zverejnené v čase zasadnutia Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov (BR OSN) v New Yorku. O zorganizovanie tohto zasadnutia požiadali Spojené štáty pre obavy z ruskej invázie na Ukrajinu.

Zasadanie Bezpečnostnej rady OSN – Foto: tasr/afp

Washington žiada, aby Moskva stiahla približne 100.000 ruských vojakov zhromaždených na hraniciach s Ukrajinou. Rusko odmieta tvrdenia, že plánuje inváziu, a naopak žiada, aby členovia Severoatlantickej aliancie (NATO) nerozmiestňovali svoje jednotky na východnom krídle Aliancie a aby sa Ukrajina nikdy nestala členom NATO.  

Bude vás zaujímať:

  1. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.
  2. Policajt odkláňa kamiónovú dopravu pred diaľničným hraničným priechodom Brodské – Břeclav v súvislosti so štrajkom autodopravcov.
  3. Ivan Korčok s ruským veľvyslancom na Slovensku Igorom Bratčikovom.

Zdroj: tasr/afp


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Biden varuje Rusko: Neodkláňajte sa od diplomacie. Útok na Ukrajinu môže mať vážne dôsledky!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti