eReport.sk
Bidenove hrozby nezabrali
Americký prezident Joe Biden a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, foto:tasr/ap

Biden opäť „napráva“ vzťahy: Čína nie je žiadna veľmoc, ale časovaná bomba!


Americký prezident Joe Biden vo štvrtok označil Čínu za „časovanú bombu“ v súvislosti s jej rastúcimi ekonomickými problémami. Informuje o tom TASR podľa správy agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Banky zaznamenali rekordné zisky
  2. Nie je súkromie ako súkromie?

Na nás nikto nemá

„Čína je časovanou bombou v mnohých prípadoch,“ povedal Biden na súkromnom podujatí v americkom štáte Utah. Poukázal na vysokú nezamestnanosť v krajine a starnúcu pracovnú silu. „Čína má problémy… Keď majú zlí ľudia problémy, robia zlé veci“ dodal.

Šéf Bieleho domu v júni urazil Peking, keď čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga prirovnal k diktátorovi, pripomína AFP. Čínske ministerstvo zahraničných vecí vtedy toto vyjadrenie označilo za provokáciu.

Biden vo štvrtok trval na tom, že sa usiluje o „racionálny vzťah s Čínou“. Nechcem Číne ublížiť, ale sledujem to,“ povedal.

Náprava vzťahov na americký spôsob

Spojené štáty nedávno obnovili dialóg s Čínou, pričom Peking v uplynulom období navštívilo viacero vysokopostavených amerických predstaviteľov vrátane šéfa rezortu diplomacie Antonyho Blinkena.

Cieľom Blinkenovej návštevy bolo stabilizovať vzťahy medzi oboma krajinami po tom, ako americká armáda začiatkom tohto roka nad územím USA odhalila údajný čínsky špionážny balón, ktorý následne aj zostrelila.

Americké ministerstvo obrany v júni uviedlo, že daný balón, nezhromažďoval nad amerických územím spravodajské informácie.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Biden opäť „napráva“ vzťahy: Čína nie je žiadna veľmoc, ale časovaná bomba!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne