eReport.sk
Americký prezident Joe Biden
Americký prezident Joe Biden. Foto: tasr/ap

Biden je pripravený podniknúť kroky proti možnej ruskej invázii na Ukrajinu

Americký prezident Joe Biden v piatok povedal, že je odhodlaný podniknúť kroky, aby Rusku sťažil možnú inváziu na Ukrajinu. Informovala o tom v sobotu agentúra AFP.
      
Biden podľa svojich slov pripravuje iniciatívu, ktorá výrazne sťaží postup Ruska vo veci možnej invázie. Prezident takisto o tejto záležitosti komunikuje so spojencami v Európe i ukrajinskými úradmi, píše stanica CNN.
      
Biden a ruský prezident Vladimir Putin majú v blízkej dobe absolvovať videokonferenciu, pripomína AFP. Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken po štvrtkovom rokovaní so svojim ruským rezortným kolegom Sergejom Lavrovom povedal, že Biden a šéf Kremľa Putin budú “pravdepodobne” čoskoro spolu diskutovať o konflikte na východe Ukrajiny.
      
Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v piatok povedal, že presný dátum rozhovorov ešte nebol určený, píše agentúra Interfax. Mohli by sa však podľa jeho slov uskutočniť v utorok 7. decembra.
      
Rusko vehementne odmieta podozrenia Kyjeva a Západu, že by plánovalo vojenský útok voči Ukrajine. Tá tvrdí, že v blízkosti jej hraníc sa zhromaždilo už vyše 94.000 ruských vojakov. Kremeľ v piatok uviedol, že Putin bude od Bidena požadovať záväzné záruky, že sa Ukrajina v budúcnosti nestane súčasťou Severoatlantickej aliancie. Podľa Kyjeva by sa mal šéf Bieleho domu telefonicky spojiť aj s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Biden je pripravený podniknúť kroky proti možnej ruskej invázii na Ukrajinu

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti