eReport.sk
Americký prezident Joe Biden odpovedá na otázky o ekonomike 12. decembra 2023 vo Washingtone.
Americký prezident Joe Biden odpovedá na otázky o ekonomike 12. decembra 2022 vo Washingtone. Foto: tasr/ap

Biden ho vraj vyčerpal. Šéf kancelárie prezidenta USA by mohol čoskoro rezignovať

Biden ho vraj vyčerpal. Šéf kancelárie Bieleho domu Ron Klain by mohol čoskoro odstúpiť zo svojej pozície, informuje agentúra AFP odvolávajúca sa na americké médiá.

Denník The New York Times priniesol o Klainovi informáciu, ktorá má správu potvrdzovať. Klain mal totiž svojim kolegom v súkromí po novembrových voľbách do Kongresu povedať, že je pripravený na zmenu. Tú má vraj v pláne po vyčerpávajúcom a nepretržitom pôsobení po boku amerického prezidenta Joea Bidena od roku 2020. Rezignovať by mohol po tom, čo Biden prednesie svoj prejav o stave Únie, ktorý je naplánovaný na 7. februára.

Klain by mohol odstúpiť v dôležitom časovom úseku Bidenovho funkčného obdobia. Očakáva sa totiž, že americký prezident v najbližších týždňoch oznámi, či sa bude vo voľbách v roku 2024 usilovať o znovuzvolenie.

Ako poznamenala AFP, pozícia šéfa kancelárie Bieleho domu je zriedka zastávaná počas jedného celého volebného obdobia iba jednou osobou. Za vlády ex-prezidenta Donalda Trumpa sa na tomto poste vystriedali až štyria ľudia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Biden ho vraj vyčerpal. Šéf kancelárie prezidenta USA by mohol čoskoro rezignovať

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti