eReport.sk
Poľsko, armáda, vojaci
Väčšina bežných Poliakov nesúhlasí s vyslaním ich vojakov na Ukrajinu. Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Bežní Poliaci majú zdravý rozum: Väčšina z nich nesúhlasí s vyslaním ich vojakov na Ukrajinu

Niektorí západní politici sa zahrávajú s myšlienkou vyslať svojich vojakov na Ukrajinu bojovať proti Rusku. Táto úvaha vyvolala doslova zdesenie každého normálne zmýšľajúceho človeka, ktorý si uvedomuje, čo by tento krok pre svet znamenal. Nahlas to síce už nehovorí nikto, potichu sa ale niektorí vojaci na Ukrajinu predsa len presúvajú. Údajne iba na školenie ukrajinských vojakov. Väčšina Poliakov je však zásadne proti vyslaniu ich vojakov na Ukrajinu.

NATO by malo rokovať s Ukrajinou

Viac ako 70 percent Poliakov si neželá vyslanie vojakov svojej krajiny ani Severoatlantickej aliancie na Ukrajinu. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu verejnej mienky, ktorý vypracoval inštitút IBRIS pre poľský denník Rzeczpospolita. TASR o prieskume informuje na základe štvrtkovej správy agentúry PAP. Proti vyslaniu vojakov Poľska či NATO na Ukrajinu sa v prieskume vyslovilo až 74,8 percenta respondentov. Opačný postoj zastávalo 10,2 percenta opýtaných, zatiaľ čo až 15 percent na vec nemalo názor.

„Hoci Poliaci nechcú vyslať svojich vojakov na Ukrajinu, súhlasia so začatím rozhovorov s NATO a Ukrajinou o tom, aby sa v oblasti pri hraniciach zaviedla protivzdušná obrana a aby bolo možné zostreľovať ruské rakety a drony letiace smerom na Poľsko,“ uviedol ďalej denník Rzeczpospolita. V prieskume uvedený postoj zastávalo 69,3 percenta respondentov. Proti sa vyslovilo 17,6 percenta opýtaných, zatiaľ čo 13,1 percenta nemalo v tejto otázke jednoznačný názor.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Stoltenbergov apel z Bruselu
  2. Poľský prezident Andrzej Duda
  3. ývalý poľský premiér Donald Tusk hovorí na pódiu počas demonštrácie na podporu členstva Poľska v EÚ v nedeľu 10. októbra 2021 vo Varšave.

Počas nedeľného raketového útoku na Ukrajinu narušila vzdušný priestor Poľska – blízko pohraničnej dediny Oserdów na juhovýchode Lublinského vojvodstva – raketa vypálená z ruského lietadla. Poľská armáda vyhlásila stav vysokej pohotovosti. Strela v poľskom vzdušnom priestore zotrvala 39 sekúnd, pričom ju poľské vojenské radarové systémy neustále sledovali. Poľská armáda zistila narušenie svojho vzdušného priestoru ruskou raketou aj koncom decembra minulého roka.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bežní Poliaci majú zdravý rozum: Väčšina z nich nesúhlasí s vyslaním ich vojakov na Ukrajinu

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre