Na snímke základná jedenástka Trnavy v prvom zápase 2. predkola Európskej konferenènej ligy (EKL) vo futbale FK Sarajevo - FC Spartak Trnava v Sarajeve vo štvrtok 25. júla 2024. FOTO TASR

Bezgólová remíza v Sarajeve. Rozhodne sa v Trnave

V prvom zápase druhého predkola EKL remizovali futbalisti Spartaka Trnava na ihrisku FK Sarajevo 0:0. V prvom polčase mali domáci niekoľko príležitostí. S dávkou šťastia spartakovci tieto možnosti prežili. V druhom polčase sa súper do veľkých šancí už nedostával. Trnavčania sa v ofenzíve nepresadili, venovali sa defenzíve. Nečudo, že zápas sa skončil nerozhodne. O postupujúcom do ďalšieho predkola rozhodne odveta v Trnave na budúci týždeň.

FK Sarajevo – Spartak Trnava 0:0

Zostavy

Sarajevo

Rockov – Čelik, Soldo, Jović, Duraković – Beganović, Bubanja (61. Mehmedović), Djordjević (87. Julardžija) – Čataković (61. Oliveira), Guliašvili (87. Andjušić), Kyeremeh (90. Hamžić)

Trnava

Frelih – Holík, Štetina (53. Pich), Kóša, Twardzik – Procházka, Corryn (57. Paur), Zeljković, Mikovič – Azango (90. Ahl), Ďuriš

ŽK : Bubanja, Soldo – Procházka

Rozhodovali : Van Driessche – Vanyzere, Seeldraeyers ( Bel. )

Diváci : 26 756

Súperovi darované gólové príležitosti

Hneď na úvod si spartakovci vypracovali zaujímavú štandardku. Twardzikov center zakončil Zeljković, no hlavičke defenzívneho štítu Trnavy predchádzal útočný faul. O chvíľu sa po presnom výkope brankára Freliha dostal k lopte Azango. Ten posunul na obrancu Holíka a jeho center zakončil hlavou nepresne Mikovič. V 5. minúte sa do šance dostalo aj Sarajevo. Zlú prihrávku brankárovi zachytil útočník Kyeremeh, no na bránkovej čiare odvrátila loptu do bezpečia trnavská obrana. Po tomto úvode sa hra upokojila. Hráči Sarajeva síce držali loptu častejšie, no do nebezpečných pozícii sa nedostávali. Trnavčania ťahali svoje útoky zväčša po pravej strane, kde robil súperovi najväčšie problémy Azango.

V 22. minúte ohrozil Guliašvili nebezpečnou strelou trnavskú bránu. Frelih loptu vyškriabal na roh. O minútu neskôr brankár Frelih po prihrávke od obrancu nepresne rozohral. Lopty sa zmocnil Kyeremeh a trafil tyč trnavskej brány. Následnú gólovú dorážku na bránkovej čiare zastavil skvele Kóša. V 35. minúte zamotal hlavy obrancom Sarajeva aktívny Azango. Po jeho manévroch v pokutovom území sa k lopte dostal Procházka, vystrelil na bránu, no lopta šla mimo. O dve minúty darovali Trnavčania súperovi ďalšiu tutovku. Zeljković poslal loptu na brankára Freliha, ktorého nedôrazný odkop sa dostal ku Čatakovićovi, no jeho čistú šancu brankár Spartaka vychytal a napravil svoju predchádzajúcu chybu. Do konca polčasu sme už neboli svedkami ďalších šancí, do kabín sa šlo za stavu 0:0.

Defenzíva na prvom mieste

Krátko po úvode druhého dejstva Spartak upravil rozostavenie. Obrancu Štetinu, ktorého trápil sval nahradil Pich. Na stopéra sa posunul Twardzik a na ľavý kraj defenzívy prešiel Mikovič. Sarajevo držalo loptu pred trnavskou bránou často, no obrana Spartaka súpera do čistých šancí nepúšťala. Ofenzíva šla v druhom polčase do úzadia. Najnebezpečnejšou akciou Trnavy bola pohotová strela striedajúceho Paura spoza pokutového územia, ktorá letela tesne nad bránu. Úplný záver si spartakovci už postrážili, preto zápas v Sarajeve skončil bez gólov. Vzhľadom na okolnosti môžu byť červeno-čírní spokojní. Všetko majú totiž vo vlastných rukách. O postupe sa rozhodne o týždeň v stredu o 20:30 pred trnavským publikom.

Hlas po zápase

Michal Gašparík (tréner Trnavy)

„To čo sme videli v prvom polčase, to sa často nevidí. Plán síce bol, že chceme hrať kombinačne, ale mali sme katastrofálnu rozohrávku vzadu a bola tam šanca za šancou, ktoré sme v podstate my sami vypracovali súperovi. S veľkou dávkou šťastia sme napokon prvý polčas ustáli. V druhom sme to viac zavreli, posunuli sme mužstvo nižšie a domáci si už nevytvárali toľko gólových príležitostí. Podľa vývoja zápasu je remíza pre nás dobrá a verím, že domáci zápas bude vyzerať úplne inak.“ Zdroj hlasu po zápase : sportnet.sme.sk