eReport.sk
Silvio Berlusconi. Foto: tasr/asp

Berlusconi mal nehodu vo svojej rezidencii: Zakopol, udrel sa a musel do nemocnice!

Bývalý taliansky premiér Silvio Berlusconi strávil noc v nemocnici po tom, ako doma spadol. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP.

Berlusconi zakopol a udrel sa počas pobytu vo svojej rezidencii v Ríme. Následne ho previezli do nemocnice v Miláne, kde ho vyšetrili lekári. „Prepustili ho dnes ráno. Je doma, kde pracuje, aby sa mohol zúčastniť na hlasovaní Európskeho parlamentu na diaľku,“ uviedol vo vyhlásení hovorca expremiéra.

Berlusconi bol hospitalizovaný aj vlani

Berlusconi v utorok odcestoval do Ríma na stretnutie s bývalým šéfom Európskej centrálnej banky Mariom Draghim, ktorého prípadnú vládu je pripravený podporovať. Bývalého trojnásobného premiéra naposledy hospitalizovali v prvej polovici januára tohto roku pre problémy so srdcom. Tento 84-ročný miliardár a mediálny magnát bol v nemocnici 11 dní aj vlani v septembri, keď sa nakazil koronavírusom SARS-CoV-2. Túto chorobu následne označil za „možno najväčšie utrpenie“ vo svojom živote. Spolu s ním sa nakazili aj dve z jeho detí a tiež jeho družka Marta Fascinová.

Má za sebou aj kardiochirurgický zákrok

Berlusconi už nezastáva volený úrad, zostáva však predsedom stredopravicovej strany Forza Italia. V roku 2019 ho zvolili do europarlamentu. V roku 2016 podstúpil kardiochirurgický zákrok na odstránenie potenciálne smrteľnej poruchy srdcovej činnosti.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Berlusconi mal nehodu vo svojej rezidencii: Zakopol, udrel sa a musel do nemocnice!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti