eReport.sk
Monika Beňová FOTO TASR - Jaroslav Novák

Beňovej pohár trpezlivosti pretiekol: So socialistami v EP už viac nerokuje! TOTO je dôvod


Má toho definitívne dosť! Od júnových volieb do Európskeho parlamentu, kedy občania Európskej únie rozhodli o tom, či ich v Bruseli budú zastupovať noví alebo staronoví europoslanci, sa začali rošadý a rôzne, nie vždy “kóšer” hry v pozadí.

Europoslankyňa za stranu Smer Monika Beňová na tieto “hry” poukazuje aj vo svojom najnovšom statuse: „Rokovania v EP prebiehajú spôsobom, akoby najvačšie dve politické frakcie nepochopili, o čom vypovedajú výsledky júnových volieb do EP. EPP a SD sa “dohadujú”, koho priberú medzi seba aby mali potrebné hlasy na schválenie balíka Ursula von der Leyen-Roberta Metsola-Kaia Kallas-Antonio Costa a všetko ostatné vrátane priorít, programových téz, potrebných reforiem a návratu k silnej a zdravej Európe je úplne mimo akýchkoľvek debát. Je to len o miestach, osobách a obsadení. Veľké sklamanie. A tak sa rozhodli, že do peletónu priberú výrazne oslabených liberálov a zelených, lebo budú ticho poslúchať. Aspoň v úvode, keď ich potrebujú a podhodia im zato nejaké tie predsednícke a podpredsednícke miesta vo vedení výborov.” Píše

Rokovať so socialistami nebude

Neviem ako v EPP, ale Progresívni eurosocialisti do vedenia frakcie nezvolili ani JEDINÉHO zástupcu zo strednej či východnej Európy. Je to absolútne neprijateľné a dnes som kolegov zo SMER – SSD informovala, že ja už so socialistami ďalej rokovať nebudem. Je to jednak nedostojné a jednak vidím po troch týždňoch, ako ich nezaujímajú žiadne názory ani debata o budúcnosti, len vlastné pozície a to, či Costa bude na pať rokov predsedom Rady. Úplne im “uniklo”, že už “disponujú” v Rade len štyrmi premiermi z 27. Tam sa dopracovali odklonom od skutočných socialno-demokratických hodnot a tak im aj postupne odišli voliči. Ostalo im Nemecko, Dánsko a Malta a Španielsko. V Europskej komisii to bude ešte biednejšie, nakoľko Nemecko so socialistickým premiérom bude v EK reprezentovať lobistka Ursula von der Leyen, takže socialistom ostanú traja komisári. Zajtra navrhnem mojim kolegyniam a kolegom iné riešenie. Bude pre nás čestné a bude autentické najma voči našim voličom.” Hovorí europoslankyňa.

Zaslepení proameričania?

Beňová sa vyjadrila aj k dnešným vyjadreniam českého prezidenta, ktorý v nich spochybnil mierovú iniciatívu maďarského premiéra. Viktor Orbán sa v priebehu niekoľkých dní stretol so Zelenským, Putinom a aj so Si Ťin-pchingom. „A už len poznámka na záver, český prezident P. Pavel spochybnil aktivity predsedu maďarskej vlády V. Orbána, ( ktorý navštívil ako premiér štátu predsedajúceho Rade EÚ Ukrajinu, Rusko a Čínu) a povedal, že podmienky mieru na Ukrajine možu dohodnúť len Spojené štáty, nuž ak takto “silnoeurópsky” vidia tie tzv.štandardné politické frakcie našu vlastnú iniciatívu, tak potom je to desivý obraz nesvojprávnosti a nevole stať sa aspoň v niečom skutočne aktívnym lídrom.” Dodala.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Beňovej pohár trpezlivosti pretiekol: So socialistami v EP už viac nerokuje! TOTO je dôvod

Odoberať
Upozorniť na
46 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: