eReport.sk
Monika Beňová, foto: instagram MB

Beňová vysmiala Remišovú: „Odborníčka“ na políciu a šéfka dvojpercentnej strany!

Verejnosť na Slovensku tieto dni nezamestnáva iba návšteva pápeža Františka, ale aj zásah Úradu inšpekčnej služby, ktorá zadržala vyšetrovateľov najzávažnejších káuz. Tento postup ostro skritizovala medzi prvými vicepremiérka a ministerka pre digitalizáciu Veronika Remišová.

Podľa viacerých politikov sa už pritom nedá uprieť to, že prebieha „vojna“ v policajnom zbore. Aj vzhľadom na medializované informácie o tom, že NAKA mala ísť napríklad po Diane Santusovej či Branislavovi Zurianovi. „Pána Mikulca netreba odvolávať, lebo on má vo všetkom jasno a pod kontrolou,“ zhodnotila ironicky europoslankyňa za Smer Monika Beňová na sociálnej sieti. „Čo si pomyslí pápež neviem, ale pani Remišová, odborníčka na problematiku a fungovanie policajného zboru a súvisiacich zložiek, sa ozvať nezabudla,“ dodala a vicepremiérke ešte pridala:

Zľava Veronika Remišová a Mária Kolíková.

V Remišovej strane Za ľudí to začína vyzerať ako “bez ľudí”. – Foto: tasr

Ministerka s dvojčlenným poslaneckým klubom a predsedníčka dvojpercentnej strany.“ Beňová narážala na nedávny rozpad strany Za ľudí, keď z poslaneckého klubu odišlo viacero poslancov k SaS. „Po dvoch rokoch sa jej rozpadla strana. Všade ohovára svoje kolegyne a kolegov. Z ministerstva jej pomaly všetci odišli,“ zhodnotila europoslankyňa. Remišovej vzdelanie však hodnotiť nechce. „Mňa jej vzdelanie nezaujíma a ani som o ňom nepísala. Len dodám, že bábkoherečkou ju naposledy nazval jej koaličný partner, predseda NR SR,“ dodala.

Boris Kollár (Sme rodina)

Boris Kollár so sporným titulom sa obul do Remišovej odbornosti v prípade paragrafu 363. – Foto: tasr

Beňová tak pripomenula „spor“, keď sa šéf Sme rodina čudoval nad tým, že sa Remišová vyjadruje k spornému paragrafu 363 Trestného poriadku. „Mrzí ma, keď sa k právu a vôbec k právnemu systému vyjadruje pani predsedníčka, ktorá má vyštudované bábkoherectvo. Ja by som jej odporučil, keby sa obrátila na odborníkov, ktorí sa rozumejú právu a čítali si tých 72 strán rozhodnutia generálnej prokuratúry a potom sa vyjadrovala a nerobila to emotívne,“ nechal sa počuť Boris Kollár, ktorý získal titul na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici, ktorá už dnes nefunguje.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport