eReport.sk
Monika Beňová (Smer-SD).
Monika Beňová (Smer-SD). foto: fb/monikabenovaep

Beňová sa zamýšľa nad škandálom z Miloslavova. V tom, kto je na vine, má jasno!

Prípad z Miloslavova, kedy skupina kamarátov nechutne napadla len 11-ročné dievča, sa dotkol snáď každého. Po polícii, politikoch sa ozvala aj europoslankyňa Monika Beňová. Podľa nej je vinník jasný.

Dievča kamaráti opili, vyzliekli a celý incident si nakrúcali na telefón a zverejnili na sociálnych sieťach. Celé sa to malo odohrať v obci v areáli bývalého družstva. Na zverejnenom videu by mali byť 14, 15 a 16-ročné deti. Prípad už prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

Nechutný škandál sa dotkol aj Moniky Beňovej. Pripomína, že za deti sú stále zodpovední ich rodičia.  A pridáva aj spomienku. „Pamätám si z vlastnej “puberty”, mala som 14 rokov a na konci ôsmeho ročníka ZDŠ sme išli so spolužiačkami dohadovať nejaké veci, ktoré súviseli s rozlúčkou so školou. Povedala som môjmu mladšiemu bratovi kam a s kým idem a aj kedy sa vrátim. Len on to zabudol povedať akosi rodičom, takže keď som o 18,00 vošla domov, privítala ma taká facka, že som len vyvalila na tatka oči. Bola totiž prvá ( aj posledná) ktorú som kedy od otca dostala,” spomína na detstvo europoslankyňa.

Do dávnej minulosti sa vrátila z dôvodu apelu na rodičov. „Kvôli násilnosti v Miloslavove sa zvoláva zasadnutie výborov NR SR, vyzývajú sa tu navzájom politici s ministrom atď. Ale najväčší podiel na tomto násilnom a smutnom príbehu nemá polícia, ani prokuratúra. Je to o nás, rodičoch. Je to o našej výchove, našej starostlivosti ale aj o našej prísnosti,” zamýšľa sa dvojnásobná matka.

Moderného rodiča podľa nej neurobí to, že k zlyhaniam detí pristupuje zľahčovaním, tolerovaním či ospravedlňovaním ich správania v prípadoch, keď je neprimerané. „S deťmi sa treba rozprávať, vysvetľovať, nastavovať im hranice, hovoriť aj o nebezpečenstvách a tam kde je to treba, vydávať aj zákazy. To nie je úloha polície to je úloha rodiča,” skonštatovala a dodala, že nie deti ju na tomto prípade hnevajú, ale tí, ktorí ich majú chrániť a viesť.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Beňová sa zamýšľa nad škandálom z Miloslavova. V tom, kto je na vine, má jasno!

Odoberať
Upozorniť na
guest
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti