eReport.sk
Benátky Foto: tasr

Benátky zavedú pre turistov rezervačný systém. Neskôr budú potrebné aj vstupenky

Benátky čoskoro spustia rezervačný systém pre turistov, ktorí budú chcieť navštíviť historickú časť mesta. Magistrát dúfa, že sa mu tak podarí lepšie manažovať počet návštevníkov. V stredu o tom informoval benátsky vicestarosta pre sociálne veci, cestovný ruch, zdravie a hospodársky rozvoj Simone Venturini. TASR správu prevzala od agentúry DPA.

Dátum spustenia bezplatného rezervačného systému plánuje mesto oznámiť v najbližších týždňoch. Venturini dodal, že návštevníci si od budúceho roku budú musieť na návštevu niektorých častí Benátok zakúpiť vstupenku.

Počas veľkonočného víkendu sa v Benátkach nachádzalo niekoľko tisíc turistov, pričom pred populárnymi pamiatkami vrátane Baziliky svätého Marka sa tvorili dlhé rady.

Zdroj: tasr

„Turizmus v Benátkach sa opäť otvára,“ uviedol na Twitteri starosta mesta Luigi Brugnaro. „Rezervačný systém je na lepšie zvládanie turizmu tou správnou cestou,“ dodal.

Vstupenky si budú musieť zakúpiť jednodňoví návštevníci. Miestni obyvatelia a tí, ktorí budú v Benátkach ubytovaní, vstupenku potrebovať nebudú. Podľa miestneho denníka La Nuova Venezia nebude horná hranica počtu návštevníkov obmedzená, po prekročení 40.000 vstupov za deň sa však cena vstupenky zvýši a môže sa vyšplhať až na desať eur, čo by malo potenciálnych turistov odradiť od návštevy.

Benátky každoročne navštívi 20 miliónov turistov, pričom obyvatelia mesta v uplynulých rokoch vyjadrovali rastúcu frustráciu z masového turizmu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Benátky zavedú pre turistov rezervačný systém. Neskôr budú potrebné aj vstupenky

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti