eReport.sk
Anna Belousovová Foto: tasr

Belousovová si podala Dzurindu kvôli povinnému očkovaniu: Vy ste diabol!

Expremiér Mikuláš Dzurinda mierne šokoval, keď povinné očkovanie prirovnal k bombardovaniu Srbska. Národniarka Anna Belousovová nad tým nevie len tak mávnuť rukou a posiela veru nasrdený odkaz.

Dzurinda sa spolu s Ivetou Radičovou pripojili k výzve na podporu očkovania. „Niet inej cesty. Situácia je zlá, nelepší sa. Keď si dáte na stôl škálu možných opatrení, očkovanie jednoznačnej je tým opatrením najperspektívnejším, najlepším,“ tvrdil expremiér v relácii Na telo.

Podľa neho sa dnešní politici boja prijímať aj nepopulárne opatrenia. „To, čo mi dnes chýba v domácej politike na Slovensku, je to, čomu sa na Západe hovorí leadership – politické vodcovstvo – čo neznamená, že budete búchať po stole, ale že prijmete aj nepopulárne opatrenia,” vyhlásil expolitik s tým, že je aj za povinné očkovanie.

Expremiér Mikuláš Dzurinda bol hosťom v relácii Na telo. – Foto: tvnoviny.sk

Vodcovstvo vzápätí doložil aj na príklade svojho rozhodnutia otvoriť slovenský vzdušný priestor lietadlám NATO, ktoré v roku 1999 bombardovali územie Srbska. „V diváckej otázke bolo, že som povolil bombardovanie režimu Slobodana Miloševiča. Nebolo mi to jedno. Vedel som, že na tom body nezískam. Opozícia ma išla obesiť v parlamente. Urobil som to, lebo som bol presvedčený, že pre Slovensko je to najlepšie pre našu budúcnosť. Takisto by som konal aj v týchto ťažkých situáciách,“ tvrdí nekompromisne Dzurinda.

Anna Belousovová si ho za tieto vyjadrenia podala. „No týmto svojím vyjadrením neurobil práve dobrú reklamu očkovaniu. Bombardovanie Juhoslávie bolo a ostáva vojnovým zločinom, zločinom proti ľudskosti.,“ krúti hlavou na expremiérom.

„Spôsobili nám nešťastie, spustošili naše továrne, priemysel, cesty a dokonca i nemocnice. Je to niečo, čo poteší len diabla,“ vyjadril sa srbský prezident A. Vučič. Áno, vy ste jeden z tých diablov pán Dzurinda, keď sa ešte po rokoch dokážete vystatovať utrpením, ktoré ste spáchali na nevinných civiloch – ženách, deťoch, starých ľuďoch 2 500 obetí, z toho 79 detí. To bola cena vášho lezenia do zadku západu na čele s USA. Teraz tento človek ide robiť reklamu povinnej vakcinácii,“ zúri národniarka.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Belousovová si podala Dzurindu kvôli povinnému očkovaniu: Vy ste diabol!

6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php