eReport.sk
Anna Belousovová Foto: tasr

Belousovová “rozobrala” Kolíkovú za referendum: Občan môže raz za štyri roky voliť a potom má držať hubu?

Annu Belousovoú, bývalú podpredsedníčku parlamentu a niekdajšiu političku SNS poriadne vytočila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) – a to svojim postojom k referendu za skrátenie volebného obdobia súčasnej vlády. Referendum o predčasných voľbách je podľa Kolíkovej v rozpore s princípmi právneho štátu. „Ak by sme pripustili, že je toto dobrá cesta, tak je to skôr cesta k spochybňovaniu výsledkov volieb,“ zdôraznila v pondelok šéfka rezortu spravodlivosti. Belousovová v tejto súvislosti zverejnila na sociálnej sieti obsiahly status, v ktorom ministerku vôbec nešetrí.

“Ak podľa ministerky Kolíkovej je referendum v rozpore s princípmi právneho štátu, potom to znamená, že v jej ´právnom štáte´ sú občania štyri roky rukojemníkmi hŕstky poslancov. Takýto ´právny štát´ však nemá nič spoločné s demokraciou. Ak niekto chápe právny štát ako diktatúru menšiny, tak je to podporovateľ totalitného režimu,” zdôrazňuje Belousovová.

Rozhoduje samozvaná ´elita´

Následne si kladie rečnícku otázku, či “toto má byť osud Slovenska v budúcnosti?!” “Po roku vlády tzv. prozápadných demokratov smerujeme k totalite! Samé zákazy, príkazy, tresty, hrozby, urážky. Rozhodovanie doslova o nás, bez nás. Žiadne celospoločenské diskusie o vážnych témach. Rozhoduje samozvaná ´elita´, v skutočnosti morálna a hodnotová spodina, bez vzdelania a morálnych princípov,” tvrdo kritizuje vládu štvorkoalície OĽaNO – Sme rodina – SaS – Za ľudí ako samozvaných nositeľov “ducha” právneho štátu.

Kolíkovej pripomenula aj rodinné kšefty

A následne dáva vláde a špeciálne aj Kolíkovej lekciu o právnom štáte. “No vážená pani Kolíková a spol., právny štát je v prvom rade taký štát, v ktorom sa nekradne, v ktorom sa neprihrávajú miliónové dotácie vlastnej rodine, v ktorom sa neprešustrujú miliardy eur na kšefty, v ktorom vláda nenechá zomrieť bez pomoci desaťtisíc občanov, v ktorom sa nepredlžuje núdzový stav bez zjavných príčin stále dokola a hlavne v ktorom sa neožobračuje vlastný národ! Štát v ktorom občan môže raz za štyri roky voliť a potom má držať hubu, nie je ani právny, ani demokratický. Taký štát my nechceme!” – dodáva zjavne nahnevane Belousovová.

Zdroj: fb/belousovova

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport