eReport.sk
Belousovová o návšteve holandského kráľa
Anna Belousovová Foto: tasr

Belousovová reaguje na Sorosa: Chce de facto rozpútať tretiu svetovú vojnu!

Na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose sa okrem slovenského premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) a ministerky pre investície, regionálny rozvoj a informatizáciu Veroniky Remišovej (Za ľudí) objavili aj dve významné mená svetovej politiky. George Soros aj bývalý minister zahraničných vecí USA Henry Kissinger ponúkli svoje pohľady na riešenie vojny na Ukrajine – a rozhodne sa nezhodujú! Na prinajmenšom kontroverzné vyjadrenia multimiliardára Sorosa sa rozhodla upozorniť politička Anna Belousovová (Národ a spravodlivosť), ktorá zároveň tvrdí, že účasť Hegera a Remišovej bola vzhľadom na ich nedostatočnú moc na Slovensku pre fórum úplne nepodstatná.

„V týchto dňoch sa koná zasadnutie Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose. Slovensko na ňom zastupujú Heger a Remišová. Ich účasť a vystúpenia vôbec nie sú podstatné , tak ako nie sú podststní oni sami, a preto sa im ani netreba venovať,“ uviedla Belousovová na sociálnej sieti. Poukazuje pri tom na to, že politici ako Heger a Remišová nedokážu ovplyvňovať ani len politiku na Slovensku: „Heger nie je schopný ovplyvniť nič ani vo vlastnej koaličnej vláde a Remišová s dvoma poslancami a jedným percentom nestojí už ani za zmienku. To, čo ale podstatné je, už zaznelo vo vyjadreniach dvoch starých mužov – H. Kissingera a G. Sorosa. Každý z nich ponúkol svoje riešenia konfliktu na Ukrajine, svoje videnie sveta a jeho budúcnosti.“

Kissinger vs. Soros

Zaujímavý súboj sa však mal odohrať práve medzi dvoma spomínanými veľkými postavami svetovej politiky. Zatiaľ čo skúsený politik v oblasti zahraničných vecí vidí cestu zjavne hlavne v mierom riešení, Soros ju podľa svojich slov vidí v konflikte západu s Ruskom.

„Bývalý minister zahraničných vecí USA H. Kissinger považuje za jediné riešenie návrat k stavu pred 24. februárom, čo by znamenalo, že Ukrajina sa vzdá časti svojho územia. Konkrétne Krymu, Donecka a Luganska,“ konštatuje Belousovová.

Foto: fb/annabelousovova

Soros však návrat k statusu quo odmieta a riešenie vidí hlavne v porážke Putina: „Iné videnie riešenia ukrajinskej krízy ponúkol Soros, ktorý otvorene priznáva, že invázia na Ukrajinu môže znamenať začiatok tretej svetovej vojny, ktorú civilizácia nemusí prežiť, no podľa neho jediný spôsob ako Západ ochrániť svoju slobodnú civilizáciu, je porážka Putina. De facto navrhuje rozpútanie tretej svetovej vojny voči atómovej mocnosti s reálnou hrozbou zničenia ľudskej civilizácie.“

„Múdrosť a skúsenosti, alebo zlo?“

Podľa Belousovovej má svet teda na výber, či si vyberie skôr cestu, ktorú ponúka Kissinger, alebo cestu, ktorú ponúka Soros. „Svet si môže vybrať. Buď pôjdeme cestou, ktorú nám ponúka múdrosť a skúsenosti nadobudnuté vekom, alebo pôjdeme cestou do pekla, kde nás chce stiahnuť ZLO, ktoré tam iste skončí a vie, že to už má de facto ´za pár´,“ uzavrela politička.

Redakcia eReport sa nemusí stotožňovať s názormi osôb, ktorých stanoviská uverejňuje.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Belousovová reaguje na Sorosa: Chce de facto rozpútať tretiu svetovú vojnu!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti