eReport.sk
Anna Belousovová Foto: tasr

Belousovová prekvapila. Kedysi Matovičovi vylepila, teraz mu dáva rady

Expremiér a nový financmajster Igor Matovič sa včera vrátil z Moskvy, kde neúspešne rokoval s ruskou stranou o vakcíne Sputnik. V zrejme nie príliš priaznivom rozpoložení napísal aj nahnevaní status, v ktorom niektoré osoby nazýva idiotmi. Na jeho slová reagovala aj bývalá podpredsedníčka parlamentu Anna Belousovová.

Vzťah medzi Belousovovou a Matovičom poznamenal škandál, keď mu pred pár rokmi vylepila priamo v parlamente. Ani teraz to zrejme nie je medzi nimi ružové, no spojiť ich mohla myšlienka použitia ruskej vakcíny Sputnik V, za ktorou si stojí nielen Matovič ale aj národniarka. Podľa Belousovovej by mal prestať Matovič vyplakávať.

Matovič krátko po tom, ako ho Belousovová vyfackala. Teraz mu dáva rady. – Foto: tasr

„Vy ste boli premiér. Vy ste stále predseda OĽANO, ktoré má v kompetencii ministerstvo zdravotníctva. Predpokladám, že ŠÚKL spadá pod toto ministerstvo. Riaditeľka ŠUKL-u preukázala postupom pri Sputniku neodbornosť, nekompetentnosť a zaujatosť. Už dávno mala byť z funkcie odvolaná. Teraz je o dôvod viac, keďže sme porušili zmluvu uzavretú pri nákupe Sputnika a začali sme ho testovať v rozpore so zmluvou v laboratóriách, ktoré nie sú certifikované v EÚ,“ radí národniarka Matovičovi, čo robiť. Belousovová financmajstrovi vyčíta, že to s dodávkou ruskej vakcíny na Slovensko nezvládol. „Okrem toho, že prídeme o vakcíny, urobili sme zo seba pred svetom opäť bláznov. Alebo lepšie povedané, vy ste to z nás urobili,“ naložila mu.

Matovič pred rokmi nasypal Poliačikovi na hlavu striekačky. – Foto: tasr

Do Matovičovej duše prehovoril aj ďalší bývalý politik Martin Poliačk. Aj jeho vzťah s Matovičom bol napätý po tom, čo na neho ešte ako poslanec Matovič vysypal striekačky. „Keby si, Igor, v škole dával pozor, vedel by si, že pre ruskú reprezentáciu si vždy bol, si a vždy budeš len prostriedkom k presadzovaniu ich mocenských záujmov. Keďže si v škole pozor nedával a veci znalých ľudí nepočúvaš, bol si si facku vypýtať priamo k nim,“ pripomenul mu bývalý podpredseda SaS. Poliačik môže mať na premiéra a vládu naozaj ťažké srdce, keďže pandémia mu vzala oboch svokrovcov. „Pre zdravie a život obyvateľov a obyvateliek Slovenska si mohol urobiť oveľa viac za posledný rok. Teraz sa môžeš hnevať, koľko chceš, zvonku vidno len tvoju neschopnosť a fatálnu prehru,“ uzavrel.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity