tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Irena Bihariová
Irena Bihariová na akcii "Za očkované Slovensko." Foto: tasr

Belousovová drsne okomentovala očkovaciu akciu progresívcov: Chce Bihariová krv v uliciach?

Verejné zhromaždenie „Za očkované Slovensko“, ktoré sa v piarok (30.7.) uskutočnilo v Bratislave dostalo do vývrtky bývalú podpredsedníčku parlamentu Annu Belousovovú. Nechápe totiž logiku a zmysel akcie, ktorú ohlásila strana Progresívne Slovensko prostredníctvom jej šéfky Ireny Bihariovej. V obsiahlom statuse na sociálne sieti sa Belousovová pýta, že v tejto súvislosti čo Bihariovej. A samozrejme, servítku si niekdajšia popredná politička SNS vôbec nedáva.

Aktuálne už vieme, že zhromaždenie fanúšikov očkovania sa našťastie uskutočnilo v centre hlavného mesta v pokojnom duchu. Dokonca sa v rámci tejto manifestácie aj očkovalo. Bihariová ešte niekoľko hodín pred akciou ubezpečila, že nejde o podujatie, ktorí by mali takpovediac mobilizovať armádu očkovaných do boja proti neočkovaným: „My, ktorí očkovanie podporujeme, nie sme ani ich protistranou, ani ´opačným táborom´. Striktne odmietame, keď nás ktosi snaží vykresliť ako ´dva názorové tábory´. Jednak by nás to kládlo na rovnakú (hulvátsku) úroveň a jednak v takto odbornej téme ako je očkovanie je nonsens hrať sa na ring názorov, v ktorom silnejší a hlasnejší vyhrá.“

Pripájame aj video z piatkového zhromaždenia PS, na ktorom sa neveľkému publiku účastníkov a prítomným policajtom na koňoch Bihariová prihovorila.

VIDEO: Verejné zhromaždenie Za očkované Slovensko

Zdroj: tasr

Belousovová však ešte pred akciou ostro iniciatívu PS kritizovala. „Má to vraj byť odpoveď na protesty proti očkovaniu, lebo vraj podľa predsedníčky tejto strany sa ´očkovaných ľudí nemá kto zasta´. Naozaj logika ako Brno!,“ píše rozhorčene bývalá národniarka v úvode svojho statusu.

„Vyhráža sa očkovaným vládna moc obmedzeniami?“

Vzápätí sa nechápavo pýta, že v čom potrebujú očkovaní nejaké zastanie sa, či ochranu. „Núti ich snáď niekto k niečomu ? Vyhráža sa im vládna moc obmedzeniami, ktoré zasahujú do ich základných ľudských práv? To im snáď nadávajú vládni politici do dezolátov, idiotov, opíc, nevzdelancov a podobne? Nie. Práve naopak. Zaočkovaní sú zaradení k vyššej kaste spoločnosti. Majú vraj ´slobodu´, môžu sa stretávať, nakupovať, chodiť na podujatia, do reštaurácií .. .A sú zaočkovaní, takže ani vírus ich neohrozuje,“ pripomína Belousovová.

„Fotografie v bikinách asi nezabrali“

Následne sa zamýšľa nad tým, prečo sa PS rozhodli zhromaždenie „Za očkované Slovensko“ zorganizovať v centre Bratislavy, „kde o pár ulíc ďalej včera začali a budú pokračovať spontánne protesty ľudí patriacich k tzv. nižšej kaste nezaočkobaných“

Protivládne protesty v Bratislave zmobilizovali políciu aj politikov:

  1. Eduard Heger (OĽANO)
  2. Peter Kovařík
  3. Roman Mikulec
  4. BMW, ktorého vodič mal byť obťažovaný.
  5. Simona Petrík (PS).
  6. Zuzana Čaputová.

„O čo ide pani Bihariovej a tomu jej spolku vraj ´slušnoľudí´? O nič iné ako o zbieranie politických bodov. Fotografie v bikinách asi nezabrali, tak treba burcovať ľudí do ulíc. Progresívni ´slušnoľudia´ si asi neuvedomujú, že v mene egoistických straníckych záujmov, sa hrajú s ohňom. Situácia v spoločnosti je viac ako napätá, ľudia sú denno denne frustrovaní neschopnou vládou a prezidentkou z ich košiara. Mnohí sa ocitli na dne a stratili perspektívu, stratili živobytie. Čo chce pani Bihariová, aby začala v uliciach tiecť krv, keď dôjde k stretu týchto dvoch skupín?V mene vyšších percent pre jej politickú stranu má tiecť tá krv? Alebo je cieľom tak vyhecovať ľudí, že sa tu reálne začne občianska vojna? Komu to pomôže? No niekomu iste hej…,“ drsne pomenovala Belousovová hrozby, ktoré videla.

„Povinnosťou politika je v prvom rade chápať ľudí“

Na záver pridala odkaz nielen pre Bihariovú, ale aj pre politikov, ktorí riadia túto krajinu. „Každý zodpovedný politik – a hlavne tí, ktorí majú v rukách moc – by si mal uvedomiť, že dnes určite už netreba prilievať olej do ohňa. Práve naopak. Prestaňte ľudí provokovať, urážať , vyzývať políciu na silové potlačenie protestov. Povinnosťou politika je v prvom rade chápať ľudí, brať ich ako partnerov a nie poddaných. A s partnerom sa vedie diskusia, nie púšťa naňho teror. Kto nevie, že byť politikom, znamená slúžiť národu a štátu, nemá v politike čo robiť! Takže páni Bihariová, choďte si radšej zarábať predajom fotiek, alebo podobou činnosťou. Časy keď sťahovanie nohavičiek na plagátoch stačilo na získanie kresla v parlamente sú, dúfam, už za nami.“

Zdroj: fb/anna.belousovova


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Belousovová drsne okomentovala očkovaciu akciu progresívcov: Chce Bihariová krv v uliciach?

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku