eReport.sk
Foto: profimedia

Belmondo navždy odišiel: „Mal som šťastný život,“ hovoril

Hviezda filmov Muž z Ria, Profesionál, či Muž z Acapulca navždy odišiel. Zomrel Jean- Paul Belmondo (†88). Vraj mal šťastný život.

„Bol už dlhú dobu veľmi unavený. Odišiel v tichosti,“ uviedol hercov právnik. Francúzska legenda ešte v apríli oslávila 88 rokov. Smrti sa slávny herec vraj nebál. „Mal som šťastný život. To najlepšie ešte len príde,“ povedal v roku 2018 v jednom rozhovore. Dokonca prehovoril, že sa už teší na stretnutie so svojimi hereckými kolegami Jeanom Rochertom a Philippem Noiretom.

Zdroj: profimedia

Filmového velikána preslávili filmy ako Muž z Ria, či Bláznivý Petríček, alebo Zviera. V roku 2011 získal v Cannes Zlatú palmu za celoživotné dielo. V roku 2016 získal Zlatého leva v Benátkach. V roku 2011 utrpel Belomdo mozgovú mŕtvicu. Pred kamerou sa už potom veľmi neobjavoval.

Zdroj: profimedia

Posledným hereckým počinom bol film Muž a jeho pes. Herec nakrútil posledný film v roku 2015. Priblížil jeho hereckú kariéru. Film Belmondo o Belmondovi bol postavený na jeho rozhovoroch so synom Paulom v miestach, kde nakrútil svoje najslávnejšie filmy.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Belmondo navždy odišiel: „Mal som šťastný život,“ hovoril

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti